پنجشنبه, 03 خرداد 1397

مناظره با خودم !

نامه الکترونیک چاپ PDF

قرار بود با معاونت سیاسی موسسه آیت الله مصباح یزدی مناظره کنم, موضوع " دموکراسی دینی " بود, توافق شده بود در یک تالار بیطرف مناظره کنیم, تالاری با عنوان " مناظره دکتر خزعلی و حجه الاسلام رهدار" تشکیل شد و مجریان برنامه هم مشخص شدند, ساعت 22 که وارد فضای تالار شدیم, متوجه شدیم که آقای رهدار به تالار نیامده است, می گفتند مناظره باید در تالار جمهوری اسلامی باشد و از سوی دیگر به دلیل فیلتر و ممنوع الورود کردن جمع کثیری از اعضای مسنجر بیلوکس توسط تالار جمهوری اسلامی, مخاطبان از حضور در تالار جمهوری اسلامی خودداری می کردند و امکان بیطرفی هم در آن تالار نبود.

یکساعت منظر حضور ایشان شدیم, چند نوبت شخصاً به تالار جمهوری اسلامی رفتم و از ایشان برای مناظره دعوت کردم که به تالار مناظره بیایند, اما حتی موفق به شنیدن صدای ایشان نشدیم و ایشان از مناظره طفره رفتند.

ناچار ساعت 23 مناظره را یک نفره با قرائت نظرات ایشان و آیت الله مصباح و سایر متولیان دموکراسی اسلامی شروع کردم و این بحث در تالار مناظره دکتر خزعلی و حجه الاسلام رهدار تا 3 بامداد به درازا کشید و به سئوالات مردم پاسخ گفتم.

یکی از مخاطبان می گفت: ما منتظر مناظره ای جذاب بودیم!  عرض کردم: این بهترین مناظره بود, کسانی که نقض پیمان می کنند و " المومنون عند شروطهم" را در حوزه برای دیگران می خوانند و خود عامل نیستند, کسانی که یکی از اصول دموکراسی که برابری امکان بیان اندیشه هست را رعایت نمی کنند, در منابع دولتی که همه را از آن خود کرده اند و یک مجری غرض ورز می گمارند, در اینجا هم می خواهند یکطرفه مناظره کنند, از سویی ما در تالار مناظره 260 نفر بودیم و آنها در تالار جمهوری اسلامی کمتر از 80 نفر, دموکراسی و احترام به رای اکثریت ایجاب می کرد که به تالار بیطرف بیایند, اما نه, آنها آسمانی اند و رای اکثریت کشک است! بهترین دلیل برای عدم پایبندی به اصول دموکراسی همین عدم حضور در مناظره بود.

 

*حال جالب اینجاست که مناظره قرار بود ساعت 22 شنبه هفتم اسفند تشکیل شود و سایت " مرصاد" وابسته به جناح حاکم ساعت 19:28 به دروغ اعلام می کند که :" عدم حضور دکتر خزعلی جهت مناظره با دکتر رهدار " و در ادامه نیز مطالبی بی ربط اضافه کرده بود( عین خبر مرصاد در ذیل می آید)

* در خاتمه باز اعلام می کنم, که اینجانب آمادگی دارم تا با حضرت آیت الله مصباح یزدی و یا هر یک از شاگردان ایشان در یک تالار بیطرف مناظره نمایم.

* ضمناً متن مناظره یک نفره با خودم را هم برای همه منتشر می نمایم, هر چند می دانم که آنها فقط هنرشان مناظره با امثال خودشان است, شریعتمداری و رحیمیان و پناهیان و شجونی و ... و خودشان با خودشان مسابقه پابوسی می دهند و خوشند.

8 اسفند 1389 / مهدی خزعلی

فایل صوتی روم مناظره
مناظره قسمت اول
http://www.4shared.com/audio/zfY6ZYgL/monazere_dr_khazali_ba_dr_rahd.html
مناظره قسمت دوم
http://www.4shared.com/audio/zgGPkDYk/monazere_dr_khazali_ba_dr_rahd.html

افزودن نظر


Joomlart