جمعه, 04 خرداد 1397

هلال احمر در مراسم 22 بهمن !

نامه الکترونیک چاپ PDF
  راستش از وقتی به ما امر فرموده‌اند که " قلم سیاسی نزن! " سعی کرده‌ایم سیاسی ننویسیم،  آسمان و ریسمان را به هم می‌بافیم تا سایتمان خالی نماند، از تاریخ و کوهنوردی گرفته تا آشپزی مجاز است، فقط باید دور این سیاست بی‌ناموس را خط کشید!
  شک داشتیم که " قلم سیاسی نزن" مشمول " قدم سیاسی هم می شود یا نه! استفسار کردیم که آیا می شود به راهپیمایی 22 بهمن رفت یا جایز نیست و مشمول همان نهی است و تفسیر موسع آن می شود " قدم سیاسی هم نزن! " فرمودند: خیر رفتن به راهپیمایی 22 بهمن تکلیف شرعی است و منعی ندارد!
  راستش ما ازبعد از نماز صبح در راهپیمایی بودیم، ابتدا ماشین های جرثقیل پلیس آمدند و موانع را مقابل منزل پیاده کردند و بعد هم که اتوبوسها آمدند، دیگر امکان خروج ماشین از پارکینگ هم نبود! در واقع منزل ما در قلب راهپیمایی است!
  حاشیه نروم، بنا ندارم از راهپیمایی و شعارهای آن گزارش تهیه کنم، از سئوالی که از راهپیمایان پرسیدم و جواب جالبی که شنیدم، اصلاً بنا ندارم این مقاله را سیاسی کنم، فقط شم پزشکی من باعث شد که توجه من به غرفه هلال احمرجلب شود!
- همان شیر و خورشید سرخ سابق که معربش می‌شود " هلال احمر"!  قبل از انقلاب سه نماد بین المللی برای امداد و کمک رسانی وجود داشت، "صلیب سرخ" برای همه کشورها ،" هلال احمر برای همه کشورهای عربی" و" شیر و خورشید سرخ ایران" برای ایران، اسرائیل هر چه کرد تا نماد " ستاره سرخ" را رسمی کند، موفق نشد، و ما خیلی ساده نماد اختصاصی و ایرانی خود را از دست دادیم! -
 بگذریم تجمع عجیبی در مقابل " هلال احمر" بود، شاید حادثه ای پیش آمده است؟ مصدومیتی یا مسمومیتی برای عده ای بوجود آمده؟ نزدیک شدم، نه چهره مردم حکایت از حادثه ندارد، اما از سر و کول هم بالا می روند و ماموران هلال احمر آنها را در صف می فشارند، شاید این جمعیت دارند فرم داوطلبان امداد را پر می کنند؟ 
  خیر، جمعیت دارند از غرفه هلال احمر یک بسته کامل هدیه دریافت می دارندشامل ساندیس و کیک و چاکلت ! دلم برای لباس فرم هلال احمر سوخت، امروز نمی دانم با توزیع ساندیس به چه کسی امداد می رسانند؟
اما در خبرها آمده بود:" دبير كل جمعيت هلال ‌احمر از ارايه آموزش‌هاي تخصصي به كشورهاي فاقد مراكز عمليات هاي اضطراري در خاورميانه توسط اين جمعيت خبر داد." با خود گفتم لابد این آموزش توزیع ساندیس و کیک و چاکلت را باید به مصر بدهند! بیچاره تظاهر کننده های مصری که هلال احمر ندارند!
22بهمن 1389  / مهدی خزعلی
 

افزودن نظر


Joomlart