دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397

قابل توجه مراجع شیعه!

نامه الکترونیک چاپ PDF
در خبرها فتوایی از شیخ یوسف قرضاوی - عالم اهل سنت - دیدم، با خود گفتم، این عالم سنی چه درسی به علمای شیعه که قریب 14 قرن دم از عاشورا می‌زنند، داد، ای‌کاش ما هم یک شیخ یوسف قرضاوی داشتیم !
خبر را بخوانید:
شیخ یوسف قرضاوی : "تیراندازی به سمت تظاهر کنندگان حرام است "
به گزارش شیعه آنلاین، شیخ "یوسف قرضاوی" رئیس "اتحادیه بین المللی علمای ملسمان" چهره سرشناس اهل سنت که از شیوخ مصری تبار است، با صدور فتوایی حمایت آشکار خود از اعتراضات مردمی شهروندان مصری علیه رژیم و دیکتاتور را اعلام کرد.
در این فتوا، "یوسف قرضاوی" پس از اینکه اعتراضات شهروندان مصری را "انتفاضه مبارک ملت مصر" نامید، آمده: امیدوارم این انتفاضه در ایجاد تغییر اساسی در مصر تأثیرگذار باشد و ملت ما به حقوق و آزادی خود دست یابند.
"قرضاوی" در ادامه افزود: بدون شک آنچه در تونس رخ داد درس بزرگی برای ملت مصر و دیگر ملت های عربی بود و باید در دیگر کشورهای عربی نیز رخ دهد تا همه مردم به حقوق و آزادی خود دست یابند.
رئیس "اتحادیه بین المللی علمای مسلمان" در ادامه گفت: افراد آزاده در مصر به خیابان ها آمده اند و هیچ کسی آنان را به این کار تحریک نکرده بود. آنان نماینده هیچ حزب یا گروه سیاسی خاصی نیستند. آنان ملت آزاده مصر هستند. مصری ها باید از حقوق و آزادی که در شأن آنان است برخوردار باشند. آنان به فردایی بهتر می نگرند.
شیخ "یوسف قرضاوی" همچنین افزود: بنده از رفتار و برخورد نیروهای امنیتی با این انتفاضه مبارک متأسفم. بنده معتقدم تیراندازی به سمت تظاهر کنندگان حرام است. بنابراین نیروهای امنیتی اگر هم از مسئولان بالایی خود دستور می گیرند که به سمت تظاهر کنندگان تیراندازی کنند، نباید به چنین دستوراتی عمل کنند.
این چهره سرشناس مصری گفت: البته به اعتقاد بنده مردم نیز نباید به نیروهای امنیتی و پلیس حمله کنند زیرا آنان نیز فرزندان این ملت هستند و از ما به شمار می روند. بدون شک آنان نیز مانند ما از وضعیت موجود شاکی هستند اما ناچارند که در چنین موقعیت و وضعیتی باشند. مردم باید به آنان فرصت بدهند تا خود را اصلاح کنند و به جمعیت بپیوندند.

افزودن نظر


Joomlart