جمعه, 04 خرداد 1397

اولین تظاهرات غیر قانونی من !

نامه الکترونیک چاپ PDF
  روز 19 دیماه بود، یادم می‌آید معلم ادبیات ما در کلاس درس با گوشه و کنایه می‌گفت : شما باید هوشیار باشید، اگر می بینید بازار تعطیل شده است باید بپرسید: چرا؟
  آری بازار در سوگ فرزند امام، حاج سید مصطفی خمینی بود که مقاله اهانت آمیز جریده طاغوت نمک بر زخمشان شد و طلبه ها از پای درس حضرت آیت الله وحید خراسانی  با شعار " خمینی خمینی خدا نگهدار تو    بمیرد بمیرد دشمن خونخوار تو" به سمت حرم مطهرحرکت کردند، بازاری ها و مردم هم به حمایت آنها شتافتند، ما نیز از مدرسه دین و دانش واقع در خیابان باجک مستقیم به گذرخان و مدرسه خان آمدیم، تا شب همانجا مشغول تظاهرات و پرتاب سنگ بسوی گاردی های مستقر در برابر مدرسه خان بودیم، آنروز اولین شهدای انقلاب 57 تقدیم شد و چله به چله تظاهرات در شهرها می گشت، تبریز قهرمان و یزد دارالایمان شهرهای بعدی بودند.تا 19 اردیبهشت 1357 که باز نوبت جانفشانی قم شد و برادرم  در کوچه آبشار به شهادت رسید.
  راستی اولین باری که به تظاهرات غیر قانونی رفتم و سنگ پرانی کردم 19 دیماه 1356 بود و اولین تجربه محاربه من بود. خدا را شکر می کنم که طرف - شاه را عرض می کنم - فقه و اصول نخوانده بود و از محاربه و معاند و مرتد و این جور حرف ها سر در نمی آورد!
19 دیماه 1357  /  مهدی خزعلی

افزودن نظر


Joomlart