يكشنبه, 06 خرداد 1397

درسی از حضرت آیت الله علامه کرباسچیان

نامه الکترونیک چاپ PDF

امروز دوستی قدیمی مهمان من بود، از همکلاسی های علوی، از دلسوختگان دین و عاشقان اهل بیت، می‌گفت: " خدمت علامه(رحمةالله علیه) رسیدم و عرض کردم: ما را حلال کنید، در جوانی غیبت شما را کرده ایم" 

علامه(ره) دستی به شانه ام زد و فرمود:" هرچه تا به حال گفته‌ای نوش جانت  و از این به بعد هم هر چه می‌خواهی بگو! " و اضافه فرمود: " شما از یهود و نصاری و بهایی و وهابی نترسید، روی شما ها کار شده است، آنها نمی‌توانند شما را گمراه کنند، سپس عمامه را از سر برداشت و بر زمین زد و گفت: " از این بترسید! " از کسی بترسید که عمامه بر سر دارد و شما را به این سو و آن سو می‌کشد! "

یادش بخیر مرحوم علامه، مظهر اخلاص در عمل بود، در عمرم چون او ندیده ام و نخواهم دید، اولین رساله عملیه فارسی (توضیح المسائل) رااو نوشت ، و بنای مدرسه علوی که " اُسِسَ علی التقوی" است، کار اوست، اما هر چند روحانی است و عمامه به سر دارد، خطری که متوجه دین می باشد را هم از کسانی می داند که عمامه بر سر دارند، چه سخت است تشخیص این دو گروه از هم، کسانی که بر طریق هدایتند یا ضلالت، دعوت به حق می کنند یا باطل، اولیای الهی و اولیای طاغوت، هر دو عمامه بر سر دارند، هر دو مدعی دین هستند و هر دو کوس خلیفة الهی می زنند، بیچاره مردم ! مگر دست هدایت الهی دستشان را بگیرد.

30 آذر 1389  / مهدی خزعلی

افزودن نظر


Joomlart