پنجشنبه, 27 مهر 1396

میدان انقلاب یا میدان اسرائیل؟

نامه الکترونیک چاپ PDF

   باز هم می گویید این یهودی تباران بیکارند؟ باز هم توهم است؟ نه جانم، این یک حرکت سمبلیک است، می‌خواهند بگویند انقلاب تمام شد و در دورا ن احمدی نژاد ستاره داود سمبل قدرت و حاکمیت قوم یهود بجای نماد انقلاب در میدان انقلاب نشست، بعد برای احمدی نژاد حرف درمی آورند که فامیلی خود را عوض کرده است، یا می گویند: معاون اول سابقش هم نام و نام خانوادگی خود را از" هارون قیافه داودی" به " پرویز داودی" عوض کرده است، مگر چه اشکالی دارد؟  امروز سازه ای پر از ستاره داود صهیونیست ها جایگزین نماد انقلاب شده است ! می خواستم عکس و گزارش خود را منتشر کنم، دیدم دوستان زحمت کشیده اند:
سازه اي براي اسرائيلي ها
ميدان انقلاب در تسخير رژيم صهيونيستي
آنچه مردم در کمال ناباوری شاهد آن بودند، خود نمایی ستاره شش پر اسراییل در پوشش سازه مذکور است! سازه‌اي كه البته تصویر یک گل پنج پر در وسط آن دیده می‌شود. اما اين گل پنج‌پر در محاصره شش جهته‌ي مثلث‌‌هایی که در کنار هم چیده شده‌اند و در كنار هم صدها ستاره داوود پديد آورده‌اند كه کل سطح سازه میدان انقلاب! را پوشش داده‌اند.

"صراط" - از روزي كه كار تخريب ميدان انقلاب و مجسمه خروش ملت ايران آغاز شد، بسياري سوالي در ذهن داشتند كه قرار است با اين همه هزينه چه اتفاقي در اين ميدان بيافتد؟! ميداني كه براي ايرانيان خاطره انگیز و غرورآفرین و یادآور شکوه و عظمت این امت بوده و شور و خروش و غرور و غیرت مردم در آن به تصویر کشیده شده ‌است. میداني كه فقط براي تهرانی‌ها نبوده و متعلق است به همه ایرانیان. ميداني كه همیشه میعادگاه صحنه‌های باشکوه برای ملت بزرگ ايران بوده است.
به گزارش صراط، کار ساخت میدان از یک سازه منحنی وار شروع شد که برخی نقل قولها براي دفاع از اين سازه مدعی بوده و هستند كه این فرم نماد هنر ایرانیان است. در حالي كه اين حرف ادعايي بيش نبوده و نیازمند مراجعه به فرهنگ معماری ایرانی و بررسی فرمهای بکار رفته در آن است تا میزان قرابت آنها را با فرم سازه مذکور مشخص نماید.
با اين همه سوالي كه در مقابل اين مدعيان موجود است اين است كه به راستی اگر عزیزان متولی، اینقدر نگران فرمهای اصیل ایرانی هستند چرا در مورد فرم هرمی مثلثی جدید مجلس شورای اسلامی نگران نیستند و آیا می‌شود پاسخ‌گوي اين موضوع باشند که این فرم در کجای فرهنگ معماری ما جا دارد؟!
فرمی که بسياري را به یاد هرمهای ماسونی می اندازد
با اين وجود اما اصل ماجرا از زماني آغاز شد که نماکاری و نازک کاری اين سازه  آغاز گردید. زیرا مفاهیم و نماد‌های اصلی آرام آرام خود را از نقشه‌های روی کاغذ به صحنه دیدگاه مردم و عرصه عمومی کشاندند؛ و آنچه مردم در کمال ناباوری شاهد آن بودند، خود نمایی ستاره شش پر اسراییل در پوشش سازه مذکور است! سازه‌اي كه البته تصویر یک گل پنج پر در وسط آن دیده می‌شود. اما اين گل پنج‌پر در محاصره شش جهته‌ي مثلث‌‌هایی که در کنار هم چیده شده‌اند و در كنار هم صدها ستاره داوود پديد آورده‌اند كه کل سطح سازه میدان انقلاب! را پوشش داده‌اند.
آنچه امروز در میدان انقلاب اسلامی به چشم می آید صدها ستاره شش پری است که در قلب پرچم نحس رژیم غاصب اسراییل جای گرفته است و برای صهیونیست‌ها دارای مفاهیم ویژه‌ای ‌است.
حال سوال اينجاست كه اين اتفاق به دلیل بی‌اطلاعی یا بی‌توجهی هنرمند طراح و مسؤلین مربوطه موضوع بوده ؟ كه به این آشکاری مورد غفلت واقع شده است يا در اين بين واقعا تعمدي وجود داشته است؟!
اتفاقي كه با کمال تاسف بعد از اجرایی شدن و صرف هزینه‌هایی گزاف از بیت المال صورت گرفته و اين روزها شاهد خودنمایی این نماد منحوس در مركز و قلب استراتژيك تهران بزرگ هستیم.
و سوال ديگري نيز كه مسئولين بايد پاسخگوي آن باشند اين است كه آیا علایم و نمادهای رایج در فرهنگ اسلامی و ایرانی ما جوابگوی نیاز طراح در بر آوردن خواسته های طراحی اش نبوده است که وي را بر آن داشته از این نشانه استفاده کند!؟ ستاره هشت پري که در اکثر بناهای فرهنگی و اصیل ایرانی بکار رفته ایرانی‌تر و اسلامی‌تر است یا ستاره شش پر اسراييلي؟!
  لازم به يادآوري است كه مقام معظم رهبري در بياناتي كه در هفدهمين اجلاس سراسرى نماز در تاريخ۱۳۸۷/۰۸/۲۹ ارتباط با استفاده از نماد هابيان فرموده بودند به مسئولين متذكر اين موضوع شده بودند كه:
"صهيونيستها هر نقطه‏ ى دنيا كه خواستند يك ساختمانى بسازند، آن علامت نحس ستاره‏ى داوود را سعى كردند يكجورى رويش تثبيت كنند. كار سياسى‏شان اينجورى است."

 

افزودن نظر


Joomlart