يكشنبه, 03 تیر 1397

خلاف شرع جایز است !

نامه الکترونیک چاپ PDF
    این جمله فتوای جدید امام جمعه مشهد - همان کسی که ما را گوساله ی بزغاله خواند - است، تصور بفرمایید، اگر روحانیون جناح مقابل - که کم نیستند و مرجع تقلید هم دارند - چنین فتوایی صادر نمایند، چه بلوایی بپا می شود، هرکس با هر شیوه وروش ،  با هر ابزار و دستاویز، با فریب و دروغ، تهمت و افترا، خدعه و نیرنگ، دسیسه و توطئه، جنایت و خیانت، فساد و فحشاء، تجاوز و تظاهر، می خواهد به فتوای عالمان دینی خود عمل کند و ماجور باشد، آنگاه چه تصویری از جامعه دینی و شیعی در جهان خواهیم داشت؟!
  اقایان؛ بیراهه می روید!  برای حکومت دو روزه دنیا، حرام خدا را حلال و حلال خدا را حرام نکنید! هر چند شما آبرویی برای دین نگذاشته اید، نمی دانم در صحرای محشر با چه رویی به دیدار پیامبر اسلام (ص) و علی مرتضی(ع) می روید، یا این که مطمئنید که چشمتان به چشم اینان نخواهد افتاد!!!
و اما جملات گهر بار امام جمعه مشهد:
   "جنگ سایبری را جدی بگیرید. با  هک کردن، با هر وسیله ای که می توانید به جنگ بروید. هر چه هست الان جنگ است. مسئله جنگ ما در فضای مجازی به این حد رسیده است که هر کس دستش می رسد با هر وسیله ای که می تواند متوسل بشود... در جنگ سایبری هم خلاف شرع ها جایز می شود. یعنی الان شرایطی است که شما با هرچه که به دستتان می رسد بزنید. ملاحظه هیچ طرف را هم نکنید چون شما نزنید دشمن شما را می زند."
  البته سواد به بلندی و پهنی و سفیدی ریش نیست، به طول و عرض عمامه هم ارتباط ندارد، هر چند عوام هر ریش پهنی را که عمامه ای بزرگ داشته باشد، آیت الله می خوانند، و با اولین تار
موی سفید  صورت درجه اجتهاد برایش صادر می فرمایند و چون شکم برآمده شد، از او تقلید می کنند، اما ما که جسمانی هستیم و مدعی روحانیت و فضل و کمال و تقدس نیستیم، می دانیم که خلاف شرع هرگز جایز نمی شود، بعضی افعال به ضرورت و حکم ثانویه نه تنها خلاف شرع نیست و جایز است بلکه در شرایط مذکور واجب است، مثلاً اگر کفار در پشت سپر انسانی از مسلمین سنگر گرفتند و از همان سپر انسانی برای کشتن مسلمین و نابودی اسلام سوءاستفاده کردند، عقل و شرع حکم می کند که برای حفظ همه مسلمین و اسلام به کفار حمله کنیم حتی اگر آن سپر انسانی مسلمین هم کشته شوند، امر مهمتری که حفظ همه مردم است کشتن معدودی را جایز بلکه واجب می سازد، اما این اتفاق در شرایط جنگی است و بندرت پیش می آید که حفظ اسلام و مسلمین منوط به کشته شدن یک سپر انسانی باشد، یا در شرایطی که اقامه نماز موجب شناسایی مسلمین و قتل عام آنان می شود، این اقامه نماز حرام است، در واقع باید گفت: نمازی که موجب قتل مسلمین شود حرام است!
  اگر من جای امام جمعه مشهد بودم با بهره گیری از ماکیاولیسم اسلامی، ابتدا ثابت می کردم که دشمن از طریق جنگ سایبری تمامی اسلام را نشانه گرفته است و یک سپر دفاعی از متدینین و مسلمین و حتی انقلابیون درست کرده است، امروزه با جنگ سایبری جان و مال و ناموس شما در خطر است و هک و فیلتر و بستن که هیچ در صورت اقتضاء برای حفظ بیضه اسلام، دروغ و تهمت و افترا نه تنها جایز بلکه فریضه مسلم است و بقول آقای مصباح در باب پابوسی، هر کس نکند باید درتوحید او شک کرد!!!!

1389/4/31  مهدی خزعلی

افزودن نظر


Joomlart