جمعه, 31 فروردين 1397

دیدار با ناطق نوری

نامه الکترونیک چاپ PDF

    حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ علی اکبر ناطق نوری قبل از اینکه رجل سیاسی باشد در نظر من نوکر امام حسین علیه السلام است، از روحانیون سنتی است ، اینکه آقایان او را هم با آن سابقه خدمتی تحمل نمی کنند ودر زمره خواص بی بصیرت جای می دهند حکایت از ضیق حلقه قدرت دارد ، ظاهرا اتوبوس قدرت به آخر خط رسیده و همه باید پیاده شوند !
  عمل جراحی زانوی  شیخ بهانه ای شد تا به اتفاق عباس پالیزدار به عیادت معظم له رویم ، مثل همیشه پر نشاط و مَشتی است ، با رویی گشاده ما را پذیرا می شود، عباس را در آغوش می گیرد – مثل فرزندش – آخر عباس همرزم مصطفی ناطق در گردان جیب بوده است .
  می گوید : من هرگز راضی به زندان رفتن تو نبوده ام ، فقط می خواستم ریشه این شایعات و مطالب کذب را بدانم .برایم عجیب است ، قریب دو سال از بازداشت حاج عباس می گذرد و نزدیک به چهار سال از تحقیق و تفحص مجلس از قوه قضاییه گذشته است ، شایعاتی کذب راجع به ناطق نوری در پرونده های سازمان بازرسی منعکس و همین شایعات بی اساس ملاک گزارش تحقیق و تفحص شده است و همین گزارش ملاک کنایه و حمله یک نامزد ریاست جمهوری دهم – احمدی نژاد – در بحبوحه انتخابات به معظم له است، اما هنوز ناطق نوری از پرونده و مستندات آن بی اطلاع است ! او که سالها ریاست مجلس را عهده دارو صحنه گردان روحانیت مبارز بوده است و رییس بازرسی رهبری است، از پرونده دروغین سازمان بازرسی بی اطلاع است ، آن پرونده ابزاری است برای تخریب او ، اما از دیدن آن محروم است ونامحرم !؟
  چه اراده ای این پرونده سازی را کرده است ، چرا به خود او – حداقل برای دفاع – ارائه نشده است ، چرا متهم پرونده را نا محرم و بی اطلاع نگه می دارند؟!  و هزاران هزار پرسش بی پاسخ دیگر درآن ملاقات برای من شکل گرفت، از خود پرسیدم چه کسانی پشت ماجرا هستند ؟ و اسامی بسیاری در ذهنم رژه رفتند، اما هرگز به خود اجازه ندادم اول نامشان را هم بر زبان جاری سازم !
  می گوید : " زندگی من با نوکری سیدالشهداء اداره می شود، فرزندان من هم نه تنها نفعی از موقعیت پدر نداشته اند، بلکه همیشه چوب این نسبت را خورده اند و بسیاری محرومیت ها نیز به واسطه فرزند ناطق نوری بودن بر آنها تحمیل شده است"
 می گفت یکروز شایع شد لبنیات کاله مال ناطق نوری است ، از آن جا که همه شایعات ریشه ای دارد مدیر لبنیات کاله (  بهمن سلیمانی) را خواستم و از او پرسیدم این قصه کاله و ربطش به ناطق نوری برای چیست ؟ و او پاسخ داد : حاج آقا ، آن موقع که شما رییس جمهور شده بودید ، آقای کاظمی  دینان (نماینده آمل) که به شما علاقه و ارادت داشت از من خواست تا به مردم محل کارخانه به این مناسبت بستنی بدهم ، و از همان بستنی شیرینی ریاست شما ، شایع شدکه کاله مال آقای ناطق نوری است . گفتم من رییس جمهور نشدم فقط کاندیدا شدم ، اما آن بستنی احتمالا به مناسبت ریاست مجلس بوده که یک نماینده جناح راست به اهالی محل بستنی داده است ( البته بانی آن کاله بوده است )
 سپس آقای ناطق نوری از پالیزدار پرسید : " خوب در پرونده های تحقیق و تفحص چه چیزی علیه من بود ؟ "
  پالیزدار گفت: مستقیم علیه شما هیچ پرونده ای نبود ولی روی دو پرونده نام شما نوشته بود ، یکی در مورد بنیاد نهج البلاغه آقای دین پرور که مدتی شما عضو هیات امنای آن بودید ، موضوع چنین بود که 1257 دستگاه پژوی ایران خودرو به عنوان ضایعات خط تولید به ثمن بخس به بنیاد نهج البلاغه واگذار شده است و اسناد واگذاری خودروها از ایران خودرو در پرونده موجود است و از برخی مقالات دولتی خط داده شد که بررسی کنند اعضای هیات مدیره و هیات امنا بنیاد چه کسانی بوده اند و یا هستند و بعد روی نام شما انگشت گذاشته شد و بزرگنمایی شد .
  آقای ناطق نوری فرمودند : اولا بنیاد نهج البلاغه و آقای دین پرور هیچ اتومبیلی نگرفته اند و من به ایشان ایمان دارم و ازخودشان سوال کرده ام ، خودرویی تحویل بنیاد نهج البلاغه نشده است ! ثانیا ! من فقط به عنوان تبرک  و تیمن، مدت کوتاهی عضویت هیات امنا بنیاد را پذیرفتم ، شاید بتوانیم کمکی به نهج البلاغه کرده باشیم که هیچ کمکی هم نکردیم و خارج شدیم ، من عرض کردم : حاج آقا از طریق بازرسی بررسی بفرمایید که چه کسانی با نام بنیاد چنین کرده اند و چه دستهایی خواسته اند بنا حق نام شما را خراب کند ، که مقرر شد چنین کنند .
  دومین پرونده ای که نام آقای ناطق نوری مطرح شده بود ، مسئله قاچاق کالا از فرودگاه پیام بود ، آقای ناطق نوری گفتند : تا قبل از پرونده پالیزدار من از چنین فرودگاهی مطلع نبودم و هیچ شناختی ندارم و از حاج عباس خواستند تا موضوع را باز کند .
  پالیزدار گفت : " در این پرونده هم مستقیم هیچ نام و نشانی از شمانیست ، فقط متهم قاچاق کالا از فرودگاه پیام فردی است به نام عباس تقی زاده معروف به (  تقی کوتوله ) که بازداشت و مجازات شد . در محاکمه مسئولین گمرک فرودگاه پیام وقتی از آنها سوال می شود ، چرا تقی کوتوله اینقدر دستش در گمرک و فرودگاه باز بود ، می گویند : چون پشت او به آقایان ناطق نوری و مکارم شیرازی گرم بود و هیچ دلیل و مستندی بر علت این پشت گرمی ارائه نمی نمایند و باز آقای ناطق نوری ، تقی کوتوله را ندیده است و نه می شناسد و فرزند آقای ناطق نوری ( آقا مجتبی ) می گوید : " من خودم در بازگشت از یک سفر زیارتی یک وسیله برقی همراه داشتم از پس گمرک بر نیامدم و صرفا چون فرزند ناطق نوری بودم ، کالای مسافری من به ناحق قبض انبار شد ، چطور می شود کسی با پشت گرمی ما ، اینقدر خلاف قانون عمل کند ، اینها بازی است ، پشت ماجرا یک باند است .
آنچه مسلم است ، هنوز کسی مستندات علیه ناطق نوری و فرزندان ارائه نکرده است ، من حسب وظیفه وقت گذاشتم و با آقای ناطق نوری و دو فرزند ایشان ملاقات طولانی داشتم و نه تنها چیزی دستگیرم نشد که خلاف آن برای من محرز شد . حال این گوی و این میدان ، آقای احمدی نژاد بینه ارائه نماید ، " البینه علی المدعی " و اما اگر گوش شنوایی باشد من قبلا مستند در مورد تخلفات احمدی نژاد نوشته ام و کسی پاسخگو نبود ، حرف مجلس و دیوان محاسبات هم به جایی نرسید ، گزارش قالیباف هم بایگانی شد ، تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری هم بایکوت شد و او کما فی السابق به شیوه غیر عقلایی ، غیر منطقی و غیر اصولی خویش ادامه می دهد .
اگر مرد میدان مبارز با مفاسدید از هزاران پرونده دوران شهرداری و ریاست جمهوری احمدی نژاد فقط یکی را بررسی کنید ، " عودلاجان " اگر جوابی داشتید !
  من حاضرم در صورت تمایل مجلس با حکم رسمی کمیسیون تحقیق و تفحص یا اصل 90 موضوع " عودلاجان " را بررسی و گزارشی جامع و مانع تقدیم مجلس نمایم  " تا سیه روی شود هر که در او غش باشد "

8/4/89 – تهران – مهدی خزعلی  ساعت 1 نیمه شب  

افزودن نظر


Joomlart