چهارشنبه, 27 تیر 1397

آقای مصباح؛ آیا حقیقت دارد پای رهبر را بوسیده اید؟

نامه الکترونیک چاپ PDF
   حضرت آیت الله مصباح یزدی
   باسلام،  امید دارم این مختصر را حمل بر جسارت نفرموده و حکم ارتداد این حقیر سرا پا تقصیر را صادر نفرمایید. البته اعلام برائت مانعی ندارد و برگی زرین در کارنامه اینجانب خواهد بود. اینجانب نیز از استفاده ابزاری از دین، احکام خمسه و جایگاه حکومت اسلامی که موجبات وهن شیعه و ولایت ائمه هدی علیهم السلام است بیزاری می‌جویم.
  نقل است که یکی از حضرت آیات فرموده است: « نمایندگان مجلس هفتم مورد تایید امام زمان هستند!» و حضرتعالی فرموده اید « احمدی‌نژاد ذخیره الهی است و مردم از امام زمان خواستند او رای بیاورد!» ،  دیگری در خواب دید که: « احمدی نژاد مؤید ولی عصر است و باید رای بیاورد!».   آیا همه این اقوال در دوران غیبت استفاده ابزاری از اعتقادات پاک مردم نیست؟   آیا ما امر به تکذیب کسانی که خود را از ناحیه مقدس حضرت حجه(عج) معرفی می‌کنند نشده‌ایم؟  و چه بسیار افراد سودجو و فرصت طلب که به عنوان ملاقات با امام زمان (عج ) با اعتقادات مردم بازی نکرده‌اند!   اخیراً فرموده‌اید: « ما در 25 سال گذشته دولت اسلامی نداشتیم!»   نمی‌دانم مقصود چیست؟ بهرحال در 25 سال گذشته دوران ریاست جمهوری رجایی، خامنه‌ای، هاشمی و خاتمی بوده است، و رهبری نظام بجز 8 سال ریاست جمهوری در 16 سال بعد نیز به عنوان رهبر حکم ریاست جمهوری را تنفیذ فرموده‌اند.  و اینک حضرتعالی منکر اسلامیت دولت می‌شوید، من درمقام اثبات اسلامی بودن دولتهای قبل نیستم، چه اینکه نقد بسیار بر عملکرد تمامی حکومتهایی دارم که بنام دین، باورهای دینی مردم را متزلزل می‌کنند، اما این گفتار از زبان حضرتعالی تامل برانگیز و قابل توجه است !   امیدوارم در آینده شاهد دولت اسلامی باشیم! اما اسلام ناب محمدی نه اسلام سعید عسگر.! 
   آقای مصباح در اسلام شما، همیشه برای رسیدن به هدف توجیهی وجود دارد، اخیراً که موضوع شناسایی عوامل تخریب هاشمی مطرح شده است فتوی صادر فرموده‌اید که:« اگر قرار شد به کسی رای دهیم که برای اسلام، نظام اسلامی و مصالح اسلامی ضرر دارد غیبت و تخریب واجب است»  لذا حضرتعالی کلنگ برمی‌دارید و بجان ارکان انقلاب می‌افتید،  و باز فرموده اید: "خاتمی سیئه‌ای است از سیئات هاشمی"  و این شمایید که طلبه‌های جوان را علیه هاشمی آنقدر تحریک می‌کنید که به ساحت حضرت آیت الله جوادی آملی تعرض می‌کنند! و به اقصی نقاط کشور روحانیون جوان را اعزام می‌دارید تا تکلیف شرعی خویش بجای آوردند و نگذارند که به مصالح اسلام ضرر برسد!  یکی از حضرات آیات می‌گفت: « پیشگویی در سال 54 آمدن هاشمی را خبر داده و گفته است، منقصتی در دین پدید می‌آید.» و به اعتبار این پیشگویی که پس از گذشت 30 سال، قبل از انتخابات نهم منتشر شد، برخویش فرض می‌دانست که تا می‌تواند در تخریب هاشمی بکوشد تا خدای ناکرده در دین منقصتی پدید نیاید و البته پیشگویی غلط از آب درآمد و هاشمی نیامد! 
   جناب آقای مصباح؛  آیا حقیقت دارد حضرتعالی پای رهبر را بوسیده‌اید؟!  اگر صحت دارد؛ آیا این با سنت نبوی و تعالیم امیرمؤمنان مطابقت دارد؟  حضرت امیر که اجازه مشایعت مردم پیاده را نمی‌دهد و می‌فرماید شما با این کار امرا را فاسد می‌کنید، چگونه جواز پای بوسی به شما خواهد داد؟ آیا پابوسی با توحید سازگار است؟
 جناب اقای مصباح، ارادت حقیر به شما مانع بیان حقایق و ابزار آزادانه عقاید نمی‌گردد. پس علی‌رغم میل باطنی، ناگزیرم به استحضار عالی برسانم که خطری که متوجه اسلام است از ناحیه متحجرین، دین فروشان ریاکار و روحانیت درباری است
ومن الله التوفیق و علیه التکلان / دکتر مهدی خزعلی /26/4/1384 

...................................................................................................................................
نظرات
 
نصر 
جناب آقای دکتر با سلام
جدا خیلی جرات دارید مواظب خودت باش که به سرنوشت اکبر کنجی دچار نشوی
البته لازم است به استحضار عالی برسانم ظلمی که توسط بعضی ها به نام اسلام وامام رضا (ع) در خراسان رضوی می شود موجب بی اعتمادی مردم به ائمه شده است بطوری که مردم شهر ما (سرخس) می گویند یک امام که به خراسان آمده است که اینقدر به ما ظلم می شود اگر دوتا می امدند چه بر سر ما می امد .
ج: خراسان هر چه دارد از برکت امام رضا(ع) است، کاستی هاازماست،
شنبه 04 آبان 1387, 16:45
پاسخ
هم وطن 
آقای خزعلی
با مطالعه کلی برخی از محتوییات وب سایت اینطور فهمیدم که جنابعالی از مخالفان دولت احمدی نژاد هستید و از دوستان خاتمی هر که می خواهید باشید اما اگر فرزند آیت الله خزعلی هستید به نظر می رسد که دیدگاههای پدر بزرگوار شما چیز دیگری است ،‌ایشان 100 درصد با دولت آقای خاتمی مخالف بودند.

پاسخ: اولاً، اندیشه ارثی نیست! من دست و پای پدر را می بوسم ولی معتقدم احمدی نژاد بزرگترین ضربه را به دین، انقلاب، روحانیت و باورهای مردم وارد کرده است!
و بیشترین انتقاد را نیز به خاتمی داشته و دارم، مهمترین آنها این که به قول معروف جگر ندارد و از رای مرد پاسداری نکرد!
دوشنبه 06 آبان 1387, 10:40
 
یه دوست 
منافق
پاسخ: از آشنایی با شما خوشوقتم !
يكشنبه 12 آبان 1387, 13:35
محمد رضا 
جناب آقای دکتر خزعلی
با سلام امروز و بسیار اتفاقی با سایت جنابعالی و نوشته ها و طرز تفکرتان آشنا شدم. امیدوارم همواره این آزادگی و فراست و آزاد اندیشی را حفظ و ترویج نمایید.
پاسخ : قدم شما سبک بود ، سایت فیلتر شد ! با همت دوستان و توسعه لینک ها ان شاءالله نهضت روشنگری ادامه خواهد یافت .
سه شنبه 14 آبان 1387, 18:14
 
با سلام حضور شما اندیشمند و منتقد گرامی
جناب آقای خزعلی بنده به عنوان یکی از جوانان این سرزمین که از کودکی در پای منابر دینی و سوگواری ائمه علیهم السلام رشد و نمو یافته ام با عرض تاسف اعلام میدارم آنچه که در حال حاضر بروز نموده و مطمئناً نه از بلایای آخرالزمان بلکه از نعمات این نوع حکومت اسلامی است بی دینی،لاابالیگری،بی غیرتی،وطن فروشی و نهایتاً عدم اعتقاد به نظام حاکم،دین اسلام و بالخصوص مذهب شیعه است که به وفور در میان تمامی جوانان ملموس میباشد و پای افرادی چون من و امثال من که در نهایت پاکی و خلوص در پی تعالیم ناب اسلامی با منطق مناسب و به دور از هرگونه تحجر و خشونت بوده ایم در حال لرزیدن و خروج از جاده است .
چهارشنبه 15 آبان 1387, 07:21

 
حسین از شیراز 
آقای خزعلی مثل اینکه جدآ تصمیم گرفته اید که عاقبت به خیر شوید.به مردم بپیوندید و همین طور شجاعانه ادامه دهید.چند هفته ای است فوق العاده بوده اید.با تشکر
يكشنبه 19 آبان 1387, 09:38
سامان 
از آقا مهدی که قلم شیوایی دارد انتظار می رفت موقعیت یک سیاست مدار کهنه کاری چون مصباح را درک کند. یک سیاستمدار موظف است با استفاده از همه ظرفیت ها برای رسیدن به اوج قدرت استفاده کند. از اینکه به نویسنده ای چون تو ایراد وارد کردم ببخشید.
يكشنبه 19 آبان 1387, 10:18

مردم ایران 
اقای دکتز من به عنوان یکی از این مردم برایتان مینویسم ما از همه شما متنفریم و امیدواریم روزی شما ها را در محکمه عدل الهی ببینیم شما هم با مصباح یزدی ... فرقی ندارید .یادتان باشد حکومت شاه هم فکر میکرد خیلی مقتدر هست به امید نابودی همه شما
مردم ایران
يكشنبه 19 آبان 1387, 10:42

محمد رضا 
جناب دکتر سلام اعتراف میکنم که یک خانواده کاملا مذهبی هستم وبرای اولین بار است که وارد سایت شما شده ام در اولین نظر به لحاظ عدم شناخت نسبت به شما قدری تند نوشتم امید دارم که مرا عفو فرمائید که قطعا بزرگواری شما بیش از این خواهد بود. ضمنا با ارسال نامه ائی خواهشی را از حضرتعالی مطرح کردم امیدوارم اجابت کنید و آن نامه را به دکتر ارسال فرمائید چون 100درصد احتمال میدهم به دست ایشان نرسیده ممنونم خداوند به شما خیر دهد.
پاسخ : ان شاءالله/چشم
يكشنبه 19 آبان 1387, 10:55
نوشین 
سلام
نکنه شما میخواهید کاندیدای انتخابات اینده بشید
پاسخ :
مقاله " من بی صلاحیتم " را بخوانید!
يكشنبه 19 آبان 1387, 11:07
mohammad
   
doctore aziz man kheili be u alaghe daram ensane bozorgvari hastid.barayetan arezoye movafaghiat daram.man khudam yek pezeshk neurologist hastam.va az khandane neveshtehaye shoma ke besiar jaleb mibashad khushhal mishavam.man ham az khatami khosham nemiad chon be jonbeshe eslahtalabi bozorgtarin zarbe ra zad.
يكشنبه 19 آبان 1387, 12:19
 
hج : پیام دریافت نشد!
يكشنبه 19 آبان 1387, 12:31
 

 
salam
har chand ghalametun tondro tar az oonie ke man mamulan mikhunam o mipasandam vali baratun arezuye salamat daram o omidvaram az payamad haye in tajzie tahleel ha dar amaan bashid.
ba tashakor

ج : من هم امیدوارم !
يكشنبه 19 آبان 1387, 12:37
 
عزرائیل 
سلام
امیدوارم نوشتن این مطلب باعث نشود که شما در یک حادثه رانندگی یا بر اثر عارضه قلبی دعوت حق را لبیک بگوید .
پاسخ :
بعید نیست ، ولی باور نکنید که داروی حمام خورده ام یا خود را از دوش حمام حلق آویز کرده ام !!! تا اطلاع ثانوی قصد هیچ گونه خودکشی ندارم !
يكشنبه 19 آبان 1387, 12:51
 
بله ! حقیقت دارد و میتوانید فیلم این پابوسی را هم ببینید !! :http://www.dailymotion.com/relevance/search/farshad/video/xt5lz_view-mesbah-khamenei_blog
يكشنبه 19 آبان 1387, 15:50
 
Abdollaah
 
mardomme ahmagh hamisheh goole in davaa zargarihaaro khordand, sare hamatoon too 1 aakhoreh. dozdiaatoono kardid, har az chand gaahi 1 aadame bezaaher mokhaalef mesle khaatami peydaa mikonid taa mokhaalefine aslitoono to peydaa konid. khodaa hamatoono baa khefat naabood koneh

پاسخ : با تشکر از دعای خیر شما !
يكشنبه 19 آبان 1387, 21:16

 
ensaan
 
salaam, bebin dozdiaa va haroomkhorihaaye rafsanjaanio khoonevaadash baraa hameh roshaneh, shaayad toham????????? vali man chizi az mesbaaho khoonevaadash ke dozdi oo fesaad kardeh baashand nashnidam, ageh midooni begoo maaham bedoonim. beharhaal khodaa risheye zolmo fesaado t haroomkhorio riaao taahoro too har lebaasi hast naabood koneh

پاسخ :
با عرض پوزش از آقای هاشمی، چون می دانم ظرفیت شنیدن ناسزا را دارند ،اهانت مصباحیون به ایشان را منتشر می کنم
يكشنبه 19 آبان 1387, 21:35
 
مهدی 
بنده به شخصه از عملکرد آقای احمدی​نژاد رضایت کامل دارم . همونطور که خودتون اشاره فرمودین ، ایشون ضربهء جدی به دین و مذهب ما زدن و این کار کوچک و کمی نیست . چرا که تمامی ادیان چیزی جز مشتی دورغ و اراجیف نیست . البته ناگفته هم نماند که وجودش خیلی خیلی بهتر از نبودنشه ، ولی نه با تفریط و میل به خرافات محض .
يكشنبه 19 آبان 1387, 21:53

 
javad
 
visit this lecture of Dr. Kadivar in DC please:
http://www.kadivar.com/Index.asp?DocId=2187&AC=1&AF=1&ASB=1&AGM=1&AL=1&DT=dtv
دوشنبه 20 آبان 1387, 06:18
 
حسین از شیراز 
مرثی امیر فرشاد.از خجالتشون فیلترش کردن.جالب بود.اگه می تونی بذارش توی Youtube
دوشنبه 20 آبان 1387, 08:48
 
سجاد 
دمت گرم پسر - هنوز هم يك بچه حزب الهي جگرمند وجود دارد.ولي تو را خدا سعي كن صادق باشي و فقط بخاطر خدا و مردم رنج كشيده بگوئي و بنويسي، نه براي رسيدن به قدرت كه اينگونه باعث فساد اين دنيا و خسران اخرت است.
سه شنبه 21 آبان 1387, 15:15
 
ami
   
ba salam khadmat aghai dokhtor hamantor keh khod shoma midanid shoma va sier saran rejim hameh sar ta pa az aik karbas hastid va hameh khaien be iran va irani khoda javab shomara bedahad

پاسخ:
با تشکر از اظهار محبت شما!
يكشنبه 26 آبان 1387, 19:53
سرخ زبان 
جناب آقای دکتر خزعلی
معتقدم که مشکل نظام ما از جایی شروع شد که افرادی سمتهایی را در دست گرفتند که از اندازه آنها بالاتر بود و برای نگه داشتن دست به ریا و تزویر و هزار و یک سیئه دیگر زدند. انسانی که دارای دانش و وجدان اخلاقی بالایی باشد نیازی به اینها نمیبیند و اصولا آنقدر در وجود خود ارزش میبیند که با تملق و دروغ و ... آن را از بین نبرد. به شما تبریک میگویم.هر چند که شما به تبریک من نیازی ندارید .
موفق و موید باشید.

افزودن نظر


Joomlart