يكشنبه, 03 تیر 1397

جانم فدای رهبر

نامه الکترونیک چاپ PDF
  این پیامک را حتماً شما هم دیده اید، برای من مکرر ارسال شد، از افراد مختلف و موثق ! در جستجوی اینتر نتی هم با این جمله زیاد مواجه می شوید، با تکرار یک خبر( خبر متواتر) برایتان شکی نمی ماند که خبر صحیح است، شما هم آنرا منتشر می کنید و می شوید یکی از افراد موثق برای بعدیها، من این خبر را از بیت امام استعلام کردم، فرمودند این کلام در صحیفه نور نیست و جعلی است . امروزه با این همه امکانات ضبط صدا و تصویر و قابلیت جستجو و در عصر کامپیوتر و اطلاع رسانی به همین راحتی جعل حدیث می کنند، حال ببینید چه بر سر روایات پیامبر اسلام (ص)و ائمه هدی علیهم السلام آورده اند!  آنقدر حدیث و روایت جعلی ساختند که دیگر تشخیص صحیح از ناصحیح برای مردم غیر ممکن و برای اهل علم دشوار شد، آنگاه با نقل یک حدیث مجعول مردم را از دین و اسلام بیزار می کردند. کار به جایی رسید که برای فروش پیاز هم روایت جعل می کردند که :" من اکل بصل الاکه فی المکه وجب له الجنه" تا چه رسد به حکومت که هزار حدیث واحد از پیامبر خدا نقل می کنند تا کرسی خلافت و ولایت را بدست آورند، حدیثی که جز خودشان کس دیگری نشنیده است!
  در این جمله جعلی از امام، لحن با سخنان امام می خواند، قسمتی از پیام با فرهنگ امام می خواند، اما برای من سئوال بود که چرا جان فدای مردم شود؟ در فرهنگ اسلامی، جان این تنها سرمایه ما که بایستی صرف عمل صالح برای حیات جاودان اخروی شود، جز در راه حق و عقیده فدا نمی شود و جز با خدا نمی توان معامله کرد ، اگر مشتری جز خدا برای جان خویش بیابیم، بهای جان خویش را در سرایی که مالک مطلق اوست نمی یابیم، آنجا حواله شاه و سلطان نمی خرند و وزیر و وکیل خود زیر بار وزر و وبال می نالند و جان ما فقط و فقط در راه خدا قابل نثار است، باقی جان نثاران مغبونند، حال رهبر باشد یا شاه یا مردم!
  در ثانی شاید مردم چون قوم لوط و قوم صالح به خطا رفتند، ما باید پیروی کرده و جانمان را نثارشان کنیم، نه ، اگر مردم خطا رفتند، وظیفه رهبران تبلیغ و هدایت است و صد البته حق تحمیل و حکومت ندارند، حکومت مستقر نمی شود مگر با خواست مردم، مردم در انتخاب راه و نوع حکومت آزادند" انا هدیناه السبیل اما شاکراً و اما کفوراً" اگر ما کم کاری کردیم و یا دین خدا را بد معرفی کردیم و مردم نپسندیدند، حق تحمیل و قلدری نداریم، در محضر خدا هم به واسطه معرفی بد از دین مسئول و پاسخگو هستیم.
  حال سوای از این که این جمله مجعول است، اما جانم فدای رهبر مرا به یاد جان نثاران زمان شاه می اندازد، من فقط و فقط حاضرم جانم را نثار عقیده ام نمایم، و مشتری جز خود خدا برای جان -  این گوهر گرانبهای حیات -  نمی شناسم.
      اما روایت مجعول:
     امام خمینی ، صحیفه نور، جلد سوم، پاراگراف 132
   " سپاه باید پشت مردم باشد، اصل مردمند، ارتش هم باید پشت مردم باشد، ارتش و سپاه باید بگویند: جانم فدای مردم، اگر بگوید جانم فدای رهبر انحراف است! اصل مردمند، رهبر هم جانش فدای مردم است...سپاه باید از حقوق مردم دفاع کند، پشتیبان مردم باشد، اگر بگوید جانم فدای رهبر که این می شود همان زمان شاه، پس مردم برای چه انقلاب کردند؟  "
88/12/5 دکتر مهدی خزعلی

افزودن نظر


Joomlart