چهارشنبه, 27 تیر 1397

متن مصاحبه مهدی خزعلی با "گذار نیوز" در نمایشگاه مطبوعات:

نامه الکترونیک چاپ PDF

به گزارش "گذارخبر" دکتر مهدی خزعلی با حضور در نمایشگاه مطبوعات و در بازدید از غرفه "گذارخبر" درباره برگزاری نمایشگاه مطبوعات گفت:متاسفانه این روش قهری که برخی رسانه ها در تحریم نمایشگاه بکار برده اند کمی مزحک است چرا که این جناح در اوج قدرت و حمایت حاکمیت است، رسانه هایی مانند تسنیم که به روابط عمومی سپاه و خبرگزاری فارس که به بسیج وابسته است بعید بود که از اینگونه حرکت ها استفاده کنند.این قاعده بازی است که هرکدام از طرفین که ترک بازی کند 3بر هیچ بازی را باخته است! به هر حال بنده جای خالی این رسانه ها را احساس نمی کنم.
دکتر خزعلی در تحلیل از کلمه "نفوذ" گفت:باید توجه داشت از صفر تا صد برجام حتی قبل از دولت آقای روحانی با دستور و نظارت رهبری بوده،حضراتی که توهین آمیز صحبت می کنند در اصل با رهبری مخالفت کرده اند.
وی افزود:برجام مقدمه ای برای آغاز کار است مانند صلح حدیبیه،با تصویب برجام رشد انقلاب و رشد ایران در تمام عرصه ها سرعت بیشتری به خود می گیرد.قطعا سال بعد نقطه عطفی برای پیشرفت اقتصادی کشور خواهد بود.
این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره سیاست داخلی کشور گفت:متاسفانه اکثر وعده های رئیس جمهور در این حوزه محقق نشده است، آنچه هم که در سیاست خارجه اتفاق افتاد حاصل عنایت رهبری و هوش و تجربه تیم مذاکره کننده هسته ای بود!  اینکه ما از آقای احمدی نژاد به آقای روحانی رسیدیم 10 پله به بالا رفتیم اما همچنان راه زیادی را در پیش داریم ما در این دولت به کف خواسته هایمان هم نرسیده ایم. فکر می کنم دولت جناب روحانی حداقل 50 درصد نیاز به تغییرو اصلاح داشته باشد.
فرزند آیت الله خزعلی در نقد منصفانه از دولت گفت: یادم هست قبل از انتخابات 88 گفتم ما رئیس جمهوری می خواهیم که او را نقد کنیم و به این دلیل به موسوی رای می دهم که بعد از روی کار آمدن اولین منتقدش خودم باشم. برخی می گویند دهان نقاد را ببندیم چراکه تضعیف نظام است اگر دولت هم همین حرف را بزند دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود، ما می خواهیم که دست بوسی ها تمام شود، حتی اگر روزی کسانی بخواهند دست هاشمی رفسنجانی را ببوسند ما قطعا مخالفتمان را فریاد می زنیم. این رفتارها باید منسوخ شود.
دکتر خزعلی در تحلیل عملکرد سازمان صدا و سیما گفت: متاسفانه صدا و سیما مانند یک شبکه محلی و غیر حرفه ای عمل می کند. باید همه صداها ازرسانه ملی پخش شود. همه عقاید و همه مردم سهم دارند، به صدای آمریکا گفتم این رسانه یزید است و همین را پخش کردند به بی بی سی گفتم شما صهیونیستی هستید و قوم یهود شما را تغذیه می کند و بازهم پخش کردند.آیا صدا و سیما یک صدای مخالف را پخش می کند؟
وی تصریح کرد:ما معتقدیم رسانه ملی برای همه مردم است نه اقلیت 3درصدی، همه مردم مالیات می دهند و حق دارند که از آن استفاده کنند.
مدیر مسئول موسسه فرهنگی انتشاراتی حیّان گفت: یادم هست زمانی که رد صلاحیت شدم به شورای نگهبان مراجعه کردم و گفتند یک ارگان به ما نامه داده مبنی بر عدم التزام بر اصل ولایت مطلقه فقیه، پرسیدم این عدم التزام مربوط به ترکش های بدنم در جبهه است؟ از کجا فهمیدید که من اصل ولایت فقیه را قبول ندارم؟ چطور می شود زمانی که ما در جوانی در تظاهرات شرکت می کردیم کتک می خوردیم حالا ضد ولایت فقیه باشیم؟امیدوارم اینگونه رفتارها برای انتخابات آتی تکرار نشود و مبنی قانون اساسی قرار گیرد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب در رابطه با انتخابات مجلس گفت: مشکلی که در انتخابات مجلس داریم بحث قومیت ها هستند.  که در شهرهای کوچک تاثیر گذارند و گرفتن رای قوم و قبیله ای برای لیست اصلاح طلبان بسیار سخت است. اگر انتخابات استانی می شد، تاثیر این قبایل کمتر می شد و نمایندگان با رای بیشتری به مجلس می رفتند، اما باز هم باید تلاش کنیم که فهرست و لیست رای بیاورد.  نباید آرمانی فکر کنیم و نباید با صندوق قهر کنیم. انسان عاقل وضعیت موجود را می سنجد و تصمیم میگیرد. آقای خاتمی باید محوریت ائتلاف در جریان اصلاح طلبان باشد. انشالله مجلس آینده بسیار متفاوت با مجلس فعلی خواهد بود.
فرزند مرحوم آیت الله خزعلی درباره ناگفته های مراسم ختم گفت: در مراسم ختم که با آیت الله جنتی صحبت می کردم به ایشان گفتم پدر شما را خیلی دوست می داشت و همیشه می گفت من و جنتی یک روحیم در دو بدن ایشان هم در پاسخ گفتند پدر نیز شما را دوست داشتند و شما خلف صالح پدر هستید.

وی ادامه داد: زمانی که ما داشتیم در خانه پدر را غسل می دادیم مصاحبه ای همشیره خانم کبری خزعلی انجام داد و رجا نیوز منتشر کرد ;i سراسر دروغ بود. ایشان فردی تندرو هستند که بارها علیه مطبوعات و فضای رسانه ای مصاحبه کرده اند حتی در زمان زندان بودن من می گفت مهدی را به سلول انفرادی ببرید، به صلاح اوست در انفرادی باشد تا بیانیه ندهد! و یا همشیره گفته بود:"ای کاش مهدی در تظاهرات تیر می خورد و کشته می شد!"
پدر وصیت کرده بودند که ثلث اموال را به مهدی بدهید و امضاء من و همه حاضرین در آن جلسه پای وصیت نامه موجود است. اما در زمانی که پدر آماده رفتن بود و هوشیاری مناسبی نداشت، دست هایش می لرزید وصیت نامه دومی تنظیم شده است که ما روحمان هم از آن آگاه نبود و فاقد امضای من است ومعتبر هم نیست، در این وصیت مشکوک و بی اعتبار که وصی در صدر و ذیلش دوتاست!!! و لرزش دست بیداد می کند، نوشته اند که آن ثلث مال را به فقرا بدهید.به هرحال این وصیت نامه دوم از نظر ما معتبر نیست و در شرایط مناسب تنظیم نشده است ودر همین وصیت نامه مشکوک  کتابخانه را به علیرضا بخشیدند( همان فرزندی که در آمریکا شبکه ماهواره ای هما و در دبی شبکه ماهواره ای ایرانیان را داشت و شریک مالک جم تی وی بود) و کل آثارمعنوی  پدر که به برادر بزرگتر حجة الاسلام محسن خزعلی واگذار شده بود، رسید به کبری خانم! مشخص است که وصیت نامه مشکوک دوم دستپخت مشترک علیرضا و کبری است و اعتباری ندارد!
مهدی خزعلی در پایان گفت:انشالله مطبوعات که رکن چهارم دموکراسی است هرچه قوی تر و با شجاعت بیشتر عمل کند.

لینک تلگرام سرای قلم:

https://telegram.me/sarayeghalam

افزودن نظر


Joomlart