دوشنبه, 25 تیر 1397

گزارش تصویری از چهلم آیت الله خزعلی در مشهد

نامه الکترونیک چاپ PDF

چهلم پدر در حسینیه ای کوچک در انتهای یک بن بست در نزدیکی میدان 10 دی مشهد به نام "حسینیه انصار الحسین" برگزار شد، در سایت های اصولگرا و باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیما و سایر رسانه ها اطلاع رسانی شده بود که مراسم ساعت 11 برگزار می شود و سخنران مراسم آقای سعیدی (امام جمعه قم) می باشد.

ساعت 12 و اندی آقای جنتی (دبیر شورای نگهبان) آمد و چون مسجد خالی بود و به جز چند نفر انگشت شمار صاحبان عزا کسی نبود، ایشان داخل دفتر محقر مسجد به انتظار نشستند تا جمعیت جمع شود و می گفت:" من و خزعلی در همه چیز اشتراک نظر داشتیم و در این 60 سال رفاقت  حتی یک اختلاف نداشتیم، برادران هم اختلاف دارند، اما ما نداشتیم"

ساعت 12/30 آقای علم الهدی(امام جمعه مشهد) آمد و او هم به دفتر محقر حسینیه آمد تا جمعیت جمع شود.باز هم دست مریزاد به این دو که حق رفاقت ادا کردند، دیگر کسی از اصولگرایان نیامد و حرمت آبرویی که پدربه رایگان نثارشان کرده بود نگه نداشتند.

متاسفانه مسجد یک قاری هم نداشت تا قرآن تلاوت نماید و جای بسی تعجب که مراسم ترحیم حافظ قرآن و نهج البلاغه قاری قرآن نداشت!

ساعت 1 که دو ساعت از اعلام رسمی مراسم می گذشت، آقایان جنتی و علم الهدی رفتند و آقای سعیدی (سخنران) آمد، می خواستیم کمی صبر کنیم که جمعیت جمع شود که ایشان با مسجد خالی بالای منبر رفت!

آنقدر آزرده از این بی وفایی اصولگرایان بودم که مادر که وارد شد، به او گفتم:" اگر کارگری ساده و گمنام در مشهد دار فانی را وداع می گفت، ده برابر این جمعیت به مجلس ترحیمش می آمدند!"

مجلس عجیبی بود و غمی سنگین بر دلم نشست که چرا پدر با آبروی نود ساله خویش چنین کرد؟!  و چرا اصولگرایان این همه بی وفایند؟ و به اندازه شرکت در مجلس ختم این عالم ربانی، فقیه و حافظ قرآن و نهج البلاغه - که حاصل عمرش را به رایگان نثارشان کرده بود - همت نگماشتند؟!

مهدی خزعلی

94/07/05

*** مراسم چهلم تهران :

زمان: چهارشنبه 6 آبان ساعت 16

مکان: خیابان شریعتی خیابان قبا مسجد قبا

افزودن نظر


Joomlart