چهارشنبه, 30 خرداد 1397

پاسخ قاطع مدیر برنامه سرای قلم به سایت بی انصاف نیوز

نامه الکترونیک چاپ PDF

بسم الله الرحمن الرحیم

مدیر محترم سایت انصاف نیوز

با توجه به انتشار مطالب خلاف واقع آقای غلامرضا طریقی در آن سایت ، جوابیه اینجانب را بدون کم و کاست و یا حواشی و تعریض در سایت خود درپستی مستقل و در همان صفحه اصلی که اکاذیب مشارٌالیه منتشر شده است ، منتشر فرمایید.

اینجانب مجری و مدیر برنامه "هم اندیشی در فهم کلام حافظ سرای قلم"، بنا بر وظیفه ای که در سرای قلم دارم، هر هفته از کارشناسان ادبیات و شاعران برای  پر بار تر شدن محفل هم اندیشی دعوت می نمایم، در این مدت شاعران و اساتید بنامی با میل و رغبت دعوت سرای قلم را پذیرفته و محفل فرهنگی ما را به حضورشان مزین فرمودند،  چون:" استاد دکتر ناصر مهدوی، استاد دکتر مصطفی بادکوبه ای،استاد خانم دکتر یمینی، استاد سرکار خانم غزل تاجبخش، استاد خانم دکتر روانپور،استاد دکتر علیپور،استاد  دکتر علی آبان، استاد علیرضا راهب، استاد اکبر آزاد، استاد محمد رضا عالی پیام، استاد امیر صادقی، همایون حسینیان، آرش نیلگون،  صلصال گیلانی، استاد اسکندر دلدم، دکتر توحید سیف، استاد علی مفتح، صالح دلدم، خشایار زارعی، حدیث ابدالی، تارا بهرامی ودهها چهره ادبی دیگر ....

و شخصیت هایی نظیر:" حجج اسلام احمد منتظری، منتظر قائم، محمد رضا نورالهیان، رحمت الله بیگدلی،  فیض آبادی، هادی غفاری، ... و آقایان دکتر محمد رضا خاتمی، دکتر هادی خانیکی، دکتر غلامعلی خوشرو، مهندس حسین مرعشی، مهندس یاسر هاشمی رفسنجانی، حسین کروبی، ،سردار علایی، عباس امیر انتظام، پیمان عارف، محمد نوری زاد، غلامعلی رجایی، علی شکوهی، دکتر فؤاد صادقی، محمد صادق (آرش) هنرور، هلی مفتح، ....    و خانم ها:"فاطمه کروبی،  اعظم طالقانی، همسر شهید همت، همسر شهید باکری، نسرین ستوده و دهها شخصیت علمی – فرهنگی و سیاسی دیگر...

و هنرمندانی چون: سیامک اشعریون، ولی الله مومنی،  دکتر محمود عزیزی، جواد انصافی، بیژن علیمحمدی، فرزانه نشاط خواه، داود رواسانی، کیومرث قورچیان، استاد صرافی، امین دارابی، استاد غلامرضا بهشتی، حبیب اله موحدی، سمیر شکیبا، علی اکبر کهربایی، امیر کرمی، ناهید مقدم، شهلا مرجانی، علی صاحبی، صدیف آرمیده، حرآبادی و دهها هنرمند دیگر

همه مدعوین از کیفیت و نظم برنامه های سرای قلم قدردانی نمودند.

مدیر محترم انصاف نیوز؛

ماجرا از آنجا شروع شد که روزی پیامکی دریافت نمودم که مرا به کارگاه شعری در خانه شهید مطهری دعوت کرده بود، من نیز شاعرم و در جلسات شب شعر و همایش های ادبی شرکت می کنم، وقتی به کارگاه شعر او- که با تاخیر یک ساعته شروع شد و تعداد انگشت شماری (به عدد انگشتان دست) در آن حضور داشتند- رفتم، دلم به حالش سوخت و در پایان جلسه از ایشان دعوت کردم که در جلسات هم اندیشی فهم کلام حافظ دکتر مهدی خزعلی شرکت فرمایند، که با روی باز پذیرفتند و به آقای دکتر سلام گرم رسانده و ابراز ارادت کردند!، سه هفته بعد که دکتر بهاء الدین خرمشاهی به دلیل کسالت و بیماری  از حضور عذر خواستند، به یاد غلامرضا طریقی افتادم و با وی  تماس گرفتم، او پرسید:" جلسه چه ساعتی است؟"  عرض کردم:" ساعت 6"  پس ازمکثی کوتاه  با صدایی پر انرژی و بشاش گفت:" بله خوشبختانه امروز وقتم آزاد است و کاری ندارم و حتماً خدمت می رسم!"   راس ساعت 6 تماس گرفتم ببینم چرا تاخیر دارند که با کمال تعجب دیدم موبایل را خاموش کرده است!!! و تا نیم ساعت به احترام ایشان برنامه را با دکلمه و مناجات پر کردم و نهایتاً  دو نفر از اساتید حاضر در جلسه شرح غزل را آغاز کردند!  نمی دانم این رفتار غیر مسئولانه و خلف وعده بدون اطلاع و اعتذار، در عرصه فرهنگ و ادب چه جایی دارد؟!  یک شاعر و ادیب به هفتاد نفر از اصحاب اندیشه و قلم قول می دهد و هنگام جلسه بناگاه موبایلش را خاموش می کند!

یکماه بعد در دفتر دکتر خزعلی بودم و می خواستم کارشناسانی را برای هم اندیشی فردایش دعوت کنم، حسی به من می گفت:" برای رفع سوء تفاهم با ایشان تماس بگیرم، از ایشان دعوت کردم و در ادامه گوشی را به آقای دکتر دادم و باز با روی باز به دکتر قول حضور قطعی دادند و گفتند که ساعت 5 در شب شعر فجر دعوتم و می گویم شعر مرا جلو بیاندازند و تا 30/6 خودم را به سرای قلم می رسانم!  اینبار همزمان با آغاز جلسه یک پیامک زدند که نمی توانم بیایم و بلافاصله موبایلشان را خاموش کردند! و هفتاد نفر از اصحاب اندیشه و قلم را در دقیقه نود منتظر خود گذاشتند! البته جلسه با حضور دکتر خزعلی و دکتر بادکوبه ای و اسکندر دلدم و ... با شکوه برگزار شد و حتی فرصت به چند تن از هنرمندان نرسید ، اما آقای طریقی جلسه شب شعر فجر را که شام می دادند و بسته فرهنگی به سرای قلم ترجیح دادند!

بعد از جلسه به ایشان پیامک زدم که این دومین بار است که قول صد در صد می دهید و دقیقاً راس ساعت شروع جلسه موبایلتان را خاموش می کنید، و از قول دکتر خزعلی آیه قرآن" اوفو بالعقود" را یادآور شدم، و ایشان با هتاکی پیامک داد که :" ایشان و هر کس  دیگری بیجا می کنند برای من تعیین تکلیف می کنند و مزاحم من نشوید"

باید به ایشان گفت:" جناب آقای به ظاهر فرهیخته؛ حتی دین هم اجباری نیست تا چه رسد به یک محفل شعر و ادب!،جناب طریقی؛ اگر تمایل به شرکت نداشتید باید همان اول می فرمودید:" خیر فرصت ندارم و نمی توانم خدمت برسم والسلام! نه این که بیش از هفتاد نفر از اصحاب اندیشه و  قلم را بازیچه وعده پوچ خودتان نموده و موبایلتان را خاموش کنید!

ضمناً دکتر خزعلی جواز جهنم برای کسی صادر نکرده و نخواهد کرد، شما هم نیازی به جواز جهنم ندارید، هفتاد نفر اصحاب اندیشه و قلم که دو بار توسط شما به بازی گرفته شده اند، رای به عدم صلاحیّت اخلاقی و عدم پایبندی به عهد شما را امضا می کنند! و می گویند:" المومن اذا وعد وفی"

آقای کذاب؛ مردم بازیچه دروغ های شما نیستند، کمی مردانگی و شهامت داشته باشید و "نه" گفتن را بیاموزید تا مجبور به دروغ و دغل و نیرنگ و خاموش کردن موبایل نشوید!

برایتان "صداقت" ، "مردانگی" و "شرافت" آرزو می کنم.

مجری و مدیر برنامه سرای قلم

رونوشت: دکتر مهدی خزعلی / غلامرضا طریقی / سایت تابناک / سایت سهام نیوز

 

افزودن نظر


Joomlart