چهارشنبه, 30 خرداد 1397

تسلیت به سید خندان

نامه الکترونیک چاپ PDF

جناب آقای سید محمد خاتمی

ارتحال مادر شهید،خواهر محبوبترین رئیس جمهور ایران - سید خندان - را تسلیت عرض می نمایم، برای آن عزیز سفر کرده به دیار باقی علو درجات و برای شما و بازماندگان این سرای فانی صبر و اجرمسئلت دارم.

نمی دانم فردا که به مجلس ختم خواهر منادی اخلاق در سیاست می روم، آیا باز هم سید را خندان و گشاده رو خواهم دید،شاید تنها جایی که خاتمی را بی لبخند بتوان دید، مجلس عزا باشد، اما من سعی خواهم کرد در مجلس یادبود هم تبسم را فراموش نکنم و از فرزندانم می خواهم که در مجلس عزایم از عاشقی بگویند و از سماع عاشق در محفل  یار سخن گویند.

امروز بانو فاطمه سادات خاتمی از همه آلام، دردها و مشقت ها رها شد و شکایت این قوم دغا را به هم نامش فاطمه زهرا سلام الله علیها برد، امروز در محضر بی بی دو عالم می گوید که فرزندش را ممنوع التصویر کرده اند، شکوه می کند که از سیمای بشاش فرزند علی و زهرا سلام الله علیهما می هراسند، و زهرای مرضیه می گوید:" فرزندم؛ من نیز با همین درد به نزد پدر آمدم، همسرم را خانه نشین و ممنوع المنبرش نمودند، افصح عرب را زبان بریدند و اجازه منبر ندادند! دخترم؛ من نیز به در خانه مهاجر و انصار رفتم،  یاوری نیافتم! دخترم؛ آنان که چهره ای خشونت بار از دین ترسیم کرده بودند، آنان که عبوساً قمطریرا بودند، گفتند علی خنده بر لب دارد، بشاش و گشاده روست، به درد خلافت نمی خورد!

امروز فاطمه سادات خاتمی، در کنار جدش فاطمه خوش غنوده است و روز طرب و شادی و پایکوبی وی است، ما باید به حال خویش بگرییم که در این دامگه حادثه در دام صیاد بد کردار گرفتار آمدیم!

می گویند فردا خاتمی عزیز را در مجلس عزای خواهرش هم تحمل نخواهند کرد، بر ماست که مجلس عزای خاتمی را با شکوه هر چه تمام تربرگزار کنیم، تا حرامیان بدانند، خاتمی در دل های ما جای دارد...!

و از خاتمی - این اسوه اخلاق در سیاست - می خواهم که باز هم لبخندش را از این ملت خشونت زده دریغ ننماید که لبخند خاتمی مرهمی بر زخم کهنه دلهای مردم است!  سال هاست که این ملت جز اخم و خشم و غضب و خشونت چیزی بیاد ندارند!

خاتمی عزیز؛ تصویر سید خندان در دل های ما حک شده است، بگذار اخموها تصویر لبخند را تحریم کنند، ما به امید لبخند خورشید زنده ایم، ابر ها رفتنی اند و خورشید باز هم خواهد درخشید...!

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

مهدی خزعلی

93/12/05

*مراسم ختم خواهر سید محمد خاتمی چهارشنبه شب از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰ در مسجد جامع شهرک غرب تهران برگزار می شود.

* ضمناً مراسم سرای قلم فردا به مناسبت مراسم ختم مرحومه خاتمی لغو شد و ان شاء الله در هفته آتی برگزار می شود.

* چون سید را ممنوع التصویر کردند، تصویر او را گذاشتم تا بدانند این تحریم های غیر قانونی تاثیر عکس دارد

افزودن نظر


Joomlart