چهارشنبه, 30 خرداد 1397

روز پدر

نامه الکترونیک چاپ PDF

امروز مجلس انس با صفایی در سرای آیت الله عطاردی بود، پدر و محمد حسین هم بودند، دیدار یاران قدیم مفرح و نشاط انگیز است، پدر خاطراتی زیبا متناسب با روز ولایت مولا نقل کردند و آقای عطاردی نیز از ارادت فردوسی به امیر مومنان علیه السلام و فضای سنگین دوران نگارش شاهنامه که دوره سلطنت سبکتکتین بود و او بود که مرقد ثامن الحجج علیه السلام را خراب کرد- سخن گفت. در آن فضای اختناق سلفی ها، شعر ناب در مدح علی علیه السلام گفتن، جز مرگ حاصلی نداشت! و فردوسی مردانه سروده بود.

در پایان مجلس پدر خطاب به من فرمودند:" کمی صبر داشته باش، همه چیز درست می شود و به آن کسی که مورد تایید توست، اعتماد نکن! " (که مقصود معظم له یکی از شخصیّت های بلند پایه نظام بود)

من به پدر عرض کردم:" پنج سال قبل در انفرادی، شب سیزده رجب (ایام البیض) مفاتیح مرا به عنوان اذیت و آزار و یا نوعی شکنجه گرفتند، روز سیزده رجب فقط یک قرآن داشتم و به عنوان هدیه روز پدر ظرف 15 ساعت یک ختم قرآن تلاوت کرده و ثوابش را به شما هدیه کردم! " امسال می خواهم به عنوان هدیه روز پدر نامه ای برایتان بنویسم! " و دستشان را بوسیدم...!

پدرجان؛ نامه ام دردهای من و همه مردمی است که مثل من اسیر بیداد و ستمند، اینها گوشه کوچکی از فجایعی است که به نام دین رقم می خورد و ایمان مردمان را نشانه رفته است، این فرزند کوچکتان صمیمانه از شما می خواهد تا در این واپسین روزهای عمر به داد دین برسید!

فعلاً نامه را برای خودتان می فرستم و منتشر نمی کنم، چند روزی هم باز صبر می کنم، هر چند می دانم خبری نمی شود و وعده ها تو خالی است، فراموش نکنید که سال های سال است که وعده می دهند و عمل نمی کنند!

سیزده رجب

93/2/23

مهدی خزعلی

افزودن نظر


Joomlart