چهارشنبه, 30 خرداد 1397

انتخابات کانون وکلا را جدی بگیریم

نامه الکترونیک چاپ PDF

فردا انتخابات کانون وکلای دادگستری مرکز است

وکلای دادگستری در دنیای دموکراتیک یکی از ارکان صیانت از قوه قضاییه و حقوق شهروندی است، کانون وکلای پاکستان با استقامت و پایداری پرویز مشرف را از اریکه قدرت پایین کشیدند و به اتهام خیانت محاکمه کردند، اگر می خواهیم به سوی دموکراسی و محاکمه خائنین به ملت و دزدان بیت المال گام برداریم، نخست باید به کانون وکلای مستقل بیاندیشیم...!

کانون وکلایی که در تیول قوه قضاییه نباشد، کانون وکلایی که مانع کار حرفه ای وکیل نشود و از وکیل آزاده دفاع کند، کانونی که حرمت وکیل را به او بازگرداند و بداند که قاضی و وکیل مدافع دو بال پرواز همای عدالتند، اگر یکی را بشکنند، عدالت ساقط می شود...! اگر کانون مستقل شد، در آینده نه چندان دور می توان به استقلال عدلیه و قاضی هم امید داشت...!

با کمال تاسف باید بگویم، دیروز با هر وکیلی سخن گفتم، بر تعجبم افزود و دانستم چرا ما مستحق چنین عدلیه ای هستیم، وکلا می گفتند که در انتخابات شرکت نمی کنند!  یکی می گفت:" مرا رد صلاحیّت کرده اند و لذا شرکت نمی کنم!" ، یکی می گفت:" چه تاثیری دارد، کاندیداها به فکر خودشان هستند!"  آنها هم که شرکت کرده بودند و فهرستی داشتند، اشاره ای به رسالت کانون و اعضای هیئت مدیره آن نداشتند! اصلاً در حال و هوای دیگری بودند، دغدغه هایشان فرق داشت و جنس غمشان جور دیگری بود...!

متاسفم که مهمترین تشکل صنفی کشور و وکلای دادگستری ما که باید به داد مردم برسند، اینقدر منفعلند...! در اهمیت این صنف همین بس که قهرمان آزادیخواه معاصر - نلسون ماندلا - وکیل بود و رؤسای جمهور ایران و آمریکا نیز هر دو حقوقدانند.

وکلای عزیز؛ بپاخیزید و از شرف و حیثیت شغلی خویش و سپس از آیین دادرسی دفاع کنید.

در انتخابات فردا با جدیت شرکت کنید و نگذارید کانون هم به ابزار سلطه بدل شود، حضور پر تعداد شما پشتوانه بزرگی برای اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری است.

کسانی را انتخاب کنید که در دفاع از وکیل و موکل، کوتاهی نکنند...!

مهدی خزعلی

1392/12/21

* فهرست کامل کاندیداها در سایت کانون موجود است *

افزودن نظر


Joomlart