چهارشنبه, 30 خرداد 1397

عزاداری شاهانه...!

نامه الکترونیک چاپ PDF

*شاهنشاه آریامهر که همه ساله، عصر روز عاشورای حسینی در مراسم عزاداری دربار شاهنشاهی که بمناسبت سالروز شهادت حضرت حسین بن علی «ع» در مسجد عالی سپهسالار بر پا می شود شرکت می فرمایند، روز چهارشنبه هفته گدشته (روز عاشورا) نیز در این مجلس شرکت فرمودند:... در عکس آقای جمشید آموزگار نخست وزیر، آقای هویدا وزیر دربار شاهنشاهی، آقای مهندس شریف امامی رئیس مجلس سنا و جمعی از مقامات مملکتی افتخار حضور دارند.

* باز خوب است شاهنشاه به خود زحمت داده از کاخ سعد آباد تا مسجد سپهسالار می آمدند و نمی فرمودند که مراسم را به کاخ برند!

* این عادت شاهان است که خود بر کرسی تکیه زنند و دیگران بر روی زمین بنشینند، اما رسم انبیا و اولیای الهی چنین بود که در میان مردم چون یکی از آنها می نشستند،  تا جایی که اگر غریبه ای بر پیامبر(ص) وارد می شد، می پرسید:"کدامتان محمد ید؟"  این نشان می دهد که نه هاله نوری بوده است و نه بالا نشینی ...! تازه مردم هم پیامبر(ص) را به نام "محمد" خطاب می کردند و از یک تریلی القاب پس و پیش هم خبری نبوده است...!

*برای شاهان است که باید اعلیحضرت، قوی شوکت، ظل الله، بزرگ ارتشداران، شاهنشاه، آریامهر و غیره و ذالک قبل و بعد از اسم آورد...! پیامبر را رسول خدا و علی را پدر حسن خطاب می کردند و بس...! مراقب باشیم هر گاه عادت شاهان در مملکت رواج یافت از خدا و دین او دور شده ایم و به بت پرستی و دوران جاهلیّت بازگشته ایم...!

1392/8/26

مهدی خزعلی

 

افزودن نظر


Joomlart