چهارشنبه, 30 خرداد 1397

دبیر نمونه عبدالرضا قنبری هم از اعدام نجات یافت

نامه الکترونیک چاپ PDF

در آستانه عید فطر بهترین عیدی ام این خبر بود، دبیر نمونه - عبدالرضا قنبری - که به ناحق به اعدام محکوم شده بود، از اعدلم نجات یافت.

هر چند حکم جدید هم ناعادلانه و وحشتناک است، اما بارقه امیدی است برای رهایی. امیدوارم بزودی آزادی کاملش را بدست آورد و در کنار همسر و فرزند باشد. او در زندان شرحی بر حافظ نوشت.

نقض حکم و عید فطر را به او و خانواده اش تبریک می گویم.

دوستان، مشغله حکومت داری، این عزیزان را از یادتان نبرد، اینها چشم انتظار یاریتان هستند و شما در برابر این عزیزان و خانواده هایشان مسئولید، اگر نتوانید ظلمی را برطرف کنید، حضورتان در حکومت نقض غرض است.

92/5/17

مهدی خزعلی

.............................................متن خبر:

نقض حکم اعدام عبدالرضا قنبری، معلم در بند
صدور ۱۵ سال حبس در تبعید

حکم اعدام عبدالرضا قنبری ، معلم دبیرستان یکی از مدارس پاکدشت و استاد دانشگاه که پیش از این از سوی دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم شده بود، در دیوان عالی کشور نقض و به 15 سال حبس در برازجان بدل شد.

عبدالرضا قنبری کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی ، از متهمان عاشورای 88 و حوادث پس انتخابات 88 به شمار می رود.

این معلم در بند که در دادگاهی بدون حضور هیئت منصفه و وکیل به اعدام محکوم شده بود، روز دوشنبه 14 دی ماه 88 در دفتر دبیرستان مدرس حصار امین پاکدشت و در حین انجام تدریس توسط 5 تن از مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند 209 در زندان اوین انتقال یافت .

پس از بازداشت وی، بلافاصله در شرایط روحی و روانی خاصی بازجویی از ایشان آغاز گردید، که مراحل بازجویی از ابتدای دستگیری تا تشکیل دادگاه 25 روز به طول انجامید و این در شرایطی بوده که بازجویی از نامبرده در این مدت به صورت مداوم و تحت فشارهای روحی و جسمی شب و روز به عمل می آمد.

عبدالرضا قنبری از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام "محاربه از طریق ارتباط با گروه های معاند که از مصادیق این موضوع داشتن ایمیل های مشکوک و ارتباط با یکی از رسانه های تلویزیونی خارج از کشور عنوان شده" به اعدام محکوم شده بود.

این معلم که بیش از ۱۴ سال در مدارس و دانشگاه سابقه تحصیل دارد ، نزدیک به سه سال زیر حکم اعدام بود و در سال 91 حکم اعدام وی توسط قضات دیوان عالی کشور نقض و در اوایل سال 92 طی محاکمه ای به 15 سال حبس به صورت تبعید در زندان برازجان استان بوشهر محکوم گردید.

..............................................

*** نامه دختر عبدالرضا قنبری که در عاشورای 88 همراه پدر بود***

افزودن نظر


Joomlart