چهارشنبه, 30 خرداد 1397

نقدی بر عضویت احمدی نژاد در مجمع تشخیص مصلحت نظام

نامه الکترونیک چاپ PDF

هنوز مراسم تحلیف روحانی انجام نشده، احمدی نژاد طی حکمی به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام درآمد، بهتی عمیق و چند سئوال:...!

ا - او که در طول 8 سال بر صندی ریاست جمهور تکیه زده بود و همیشه غایب مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، اگر بر این باور است که مردم او را به ریاست جمهوری برگزیده بودند، چرا به مهمترین تکلیف رئیس جمهور که شرکت در جلسات مجمع تشخیص مصلحت است عمل نکرده است، او باید بر این تخلف از وظائف توبیخ شود، نه تشویق...!

2 - چگونه می توان کسی را که 8 سال صندلی دوم مجمع را خالی گذارده است، به عضویت مجمع دعوت کرد...! البته این که 8 سال قهر کند و حاضر نشود در صندلی دوم بنشیند و اینک با ذلت بر صندلی آخر تکیه زند، خود بهترین مجازات است...!

3 - در رقابت های  انتخابات یازدهم، همه به نوعی ارتباط خود را با او انکار می کردند، حتی جلیلی! و می گفت که او کاندیدای جریان انحرافی نیست و هیچ ارتباطی با احمدی نژاد ندارد! حال چنین فردی که مصلحت نظام را نادیده گرفته و سرزمین سوخته ای را تحویل حسن روحانی داده است، چگونه می تواند عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام باشد!  هر چند من بر این باورم که همه رئیس جمهورها باید عضو این مجمع باشند، حتی بی کفایت ترین، لااقل بیاید بگوید که کجا خرابکاری کرده است تا پاکش کنند!

4 - سئوال آخر این که اگر احمدی نژاد در این مجمع هست، جای رؤسای قوه مجریه سابق در این مجمع خالی است.

5 - تلاش با ارزش هشت ساله ... ! ؟  این جمله هم روح همه مردم که زیر بار فشارهای اقتصادی له شده اند را می آزارد، او هیچ تلاش با ارزشی نداشت، او ملت را به خاک سیاه نشاند...

..........  اما پیام رهبری:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور حکمی، محمود احمدی‌نژاد را به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب کردند.

به گزارش انتخاب  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن حکم به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد دامت تأییداته

با توجه به تلاش با ارزش هشت ساله جنابعالی در مسئولیت خطیر ریاست جمهوری اسلامی ایران و تجارب فراوانی که در این مورد اندوخته‌اید، شما را به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب می‌نمایم.

توفیقات جنابعالی را از خداوند متعال خواستارم.

سیّدعلی خامنه‌ای

13 مردادماه 1392»

افزودن نظر


Joomlart