چهارشنبه, 30 خرداد 1397

تک صدای مجلس، همات تک رأی ماست!

نامه الکترونیک چاپ PDF

اظهارات تک صدای حقیقت جوی مجلس، چرت نمایندگان را پاره کرد!

یادش بخیر، سال 86 آقای علی مطهری با این جمله اعلام کاندیداتوری کرد که:" آمده ام تادر برابر اصلاح طلبان بایستم" علی رغم این که او آمده بود تا در برابر ما بایستد، در مقاله ای آمدنش را به فال نیک گرفته و نوشتم:

کاندیداتوری دکتر علی مطهری را به فال نیک می گیرم

بسم الله الرحمن الرحیم

معلم شهید استاد مطهری، در علم ، تقوی و اخلاص بی نظیر بود ، او جز برای حضرت حق سخن نمی گفت و برای احدی جز حضرت دوست حساب باز نمی کرد ، دشمنان، او را از ما بهتر شناخته بودند و می دانستند تئوریسین و ایدئولوگ انقلاب، مطهری است ، سازماندهی با شهید مظلوم دکتر بهشتی است ، خیلی زود هر دو را از ما گرفتند ، از ویژگیهای شهید مطهری صراحت لهجه در انجام وظیفه بود ، او حتی با امام خویش صریح و بی تعارف سخن می گفت ، آفات انقلاب را به خوبی می شناخت ، جریانات انحرافی و التقاطی از نگاه تیزبین و موشکافانه او دور نمی ماند .

امروز ورود یادگار معلم شهید در عرصه سیاست را به فال نیک می گیریم ، امیدواریم نسل دوم انقلابیون چون مطهری ، بهشتی قیام کنند و نگذارند انقلاب به دست نامحرمان و نااهلان بیفتد ، اینان سوز دل بزرگان را در کشاکش انقلاب دیده ­اند ، طعم استبداد را چشیده اند ، یادگار مطهری در برابر گروههای التقاطی و منحرف بسیار حساس و دقیق است ، کافی است مطهری به مجلس بیاید و در متن قضایای انقلاب و دولت قرار گیرد ، مطمئناً چون پدر آزاد اندیش و صریح ­الهجه است و اگر اطلاعات درست و دقیق داده شود ، تفاوت میان شعار و عمل را می فهمد و چون پدر بر متظاهران دین فروش میتازد و نخواهد گذاشت اسلام عزیز و باورهای دینی دستمایه قدرت، ثروت و نام برای عده ای شود، او سوز دین دارد و چون پدر فقط به تکلیف می اندیشد.

اینجانب پیش ­بینی می­کنم پس از یکسال حضور در مجلس و دیدن واقعیت ها او به فساد ، تزویر و ریای برخی رجال سیاسی که امروز ، در نظرش ارزشی هستند خواهد شورید . پس ورودش به مجلس را سلام می گوییم و منتظر کلام مطهر گونه او می مانیم .

ومن الله التوفيق وعليه التكلان

دكتر مهدي خزعلي

شنبه 22 دیماه 1386

و امروز به این خوش آمد و دعوت به "تک رأی به مطهری"  می بالم و افتخار می کنم که تک صدای مجلس، همات تک رأی ماست! ، علی مطهری آبروی ما و همه عزیزانی که با امید به او رای دادند را خرید!

...........................................................................................................................................................................................

اظهارات‌ مطهری درباره‌ پیروزی اصلاح‌طلبان واصولگرایان معتدل،زندانیان سیاسی،موسوی و کروبی وحادثه 22 بهمن‌

سیاست > مجلس - علی مطهری گفت: پیروزی گفتمان اعتدال در انتخابات اخیر ریاست جمهوری پیام ها و عبرت های زیادی برای کسانی داشت که در هشت سال اخیر راه افراط و حذف نیروهای اصیل انقلاب را پیمودند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با بیان اینکه خوارج دشمن شماره یک علی علیه السلام بودند و ایشان به دست این گروه به شهادت رسید، گفت: سیره و روش آن حضرت در برخورد با خوارج در زمان حکومتش باید برای ما درس باشد. خوارج به طور علنی ابراز مخالفت می کردند و گاهی خطبه آن حضرت را قطع و به او انتقاد می نمودند. امام علی علیه السلام خوارج را از حقوق اجتماعی شان محروم نکرد، حتی حقوق آنها را از بیت المال قطع نکرد و با آنها مانند سایر مردم رفتار می کرد تا زمانی که دست به شمشیر بردند و مزاحم امنیت جامعه شدند.شهید آیت الله مطهری از این سیره علی علیه السلام در برخورد با خوارج، به « دموکراسی علی » تعبیر می کند.

وی افزود: اکنون ما برخی زندانیان سیاسی داریم که به صرف انتقاد از حکومت در زندان به سر می برند. این امر با سیره امام علی علیه السلام سازگار نیست و لازم است رئیس قوه قضائیه بدون اعتنا به فشار های مقامات امنیتی این افراد را آزاد کند.

نماینده تهران در ادامه با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، گفت: انتخابات ریاست جمهوری با استفاده از تجربه انتخابات سال 88 به خوبی برگزار شد. نقطه آغاز فتنه 88 آنجا بود که عده ای به اصطلاح ولایتمدار راه افتادند و گفتند نظر آقا به احمدی نژاد است و جامعه را دو قطبی کردند. اما در انتخابات اخیر رهبر گرامی ما این راهِ آسیب را بستند و چند بار فرمودند نظر من را هیچ کس حتی اعضای خانواده ام نمی دانند و در روز رای گیری نیز بر حفظ امانت مردم تاکید ویژه نمودند. همچنین ایشان به برخی نهاد های نظامی چند بار توصیه اکید فرمودند که در انتخابات دخالت نکنند. نتیجه انتخابات هم بر خلاف سال 88 که ساعت 10 شب، زمانی که هنوز برخی حوزه ها در حال رای گیری بودند، اعلام شد، با تأنی و به مرور اعلام گردید و در نتیجه، هیجان طبیعی انتخابات به تدریج فروکش کرد. این موارد باعث شد که انتخابات 92 متمایز از انتخابات 88 باشد.

اهم اظهارات علی مطهری در ادامه می آید:

*پیروزی گفتمان اعتدال در انتخابات اخیر ریاست جمهوری پیام ها و عبرت های زیادی برای کسانی داشت که در هشت سال اخیر راه افراط و حذف نیروهای اصیل انقلاب را پیمودند. این که چهار سال آقایان هاشمی رفسنجانی و خاتمی به وسیله رسانه های مختلف تخریب شوند و حتی یک دقیقه فرصت دفاع به آنها داده نشود و آنگاه کاندیدای مورد نظر این دو نفر پیروزشود، بسیار پر معنی و حاکی از رشد اجتماعی و سیاسی مردم ماست.

*گفتمان افراط، چهار میلیون رای بیشتر نداشت اما می بینیم که سر و صدای افراطیون از همه بیشتر است و برای دولت آینده تعیین تکلیف می کنند، گویی پیروز انتخابات بوده اند. اینها باید قبول کنند که پیروز این انتخابات اصلاح طلبان معتدل و اصول گرایان معتدل بوده اند که بر خلاف القاء افراطی ها هیچ دیواری میان آنها نیست و حلقه اعتدال، آنها را به یکدیگر پیوند داده است. مجلس باید به انتخاب مردم احترام بگذارد و سعی نکند با بهانه های واهی مانند ارتباط با فتنه گران وزرای کابینه را به رئیس جمهور منتخب تحمیل کند.

*اصول گرایان تندرو به جای مصادره انتخاب مردم، بهتر است به آسیب شناسی گفتمان خود بپردازند و برداشت خود از اصل ولایت فقیه که آن را مرادف با تعطیل عقل و ترک اظهار نظر آزاد و هر گونه ابداع و ابتکار و اقدام برای اصلاح امور تفسیر می کنند و برداشت خود از آزادی بیان را که بسیار ضیق تفسیر می کنند و نیز برداشت خود از مسئله حفظ نظام را که گاهی استفاده از وسیله نامشروع را نیز در این راه مجاز می‌شمارند، اصلاح کنند و به موازات دفاع از نظام، دفاع از حقوق مردم را نیز در دستور کار خود قرار دهند.

* دولت دهم در حال کنار رفتن و دولت یازدهم در آستانه استقرار است. همان طور که رهبر انقلاب فرمودند خوب است دولت آینده نقاط قوت دولت فعلی را دارا باشد و نقاط ضعف آن را نداشته باشد. از نقاط قوت دولت فعلی تحرک و سرکشی به همه نقاط کشور، داشتن صلابت در مقابل تکبر و سلطه گری غربیها، توجه به توده مردم و زنده کردن بخشی از شعار های اولیه انقلاب است گرچه این دولت بخشی دیگر از شعار های انقلاب خصوصا در حوزه اخلاق و فرهنگ را میراند.

*اما نقاط ضعف این دولت که دولت آینده باید از آن بری باشد بسیار است. اولین آنها این بود که رئیس جمهور تصور می کرد که چون مردم به او رای داده اند باید همة نظریات او در حوزه اقتصاد، سیاست خارجی و فرهنگ و اجتماع اجرا شود، غافل از این که رئیس جمهور مجری قانون اساسی، سیاست های کلی نظام و مصوبات مجلس است نه مجری نظریات خود. در نتیجه، بیشترین قانون شکنی ها در این دولت اتفاق افتاد تا آنجا که گاهی رئیس جمهور به صراحت اعلام می کرد که فلان قانون را اجرا نمی کنم، و این یعنی استبداد، که متاسفانه مجلس به وظیفه خود به خوبی عمل نکرد.

*نقطه ضعف دیگر این دولت عدم انضباط مالی بود که گزارشات دیوان محاسبات، بهترین گواه آن است. ایراد دیگر، نگاه خاص فرهنگی این دولت بود. در این دولت تز « مکتب ایران به جای مکتب اسلام » توسط آقای مشائی مطرح شد و رئیس جمهور به شدت از آن حمایت کرد. نوعی تلاش برای بازگشت به ایران باستان و ایران قبل از اسلام صورت گرفت که با مخالفت علمای اسلام و شخصیتهای سیاسی ابتر ماند. همچنین این دولت وظیفه خود در آن مرتبه از امر به معروف و نهی از منکر را که مستلزم اعمال قانون است و اجماع فقهاست قبول نداشت، لذا اموری مانند پوشش اسلامی به شدت در این دولت که با عنوان "حزب اللهی" بر سر کار آمده بود انحطاط پیدا کرد. ضعف محتوای فیلم های سینمایی و فقدان اراده برای مبارزه با مظاهر غربی در جامعه و کم توجهی به ترویج سبک زندگی اسلامی، نمونه های دیگری از نقص رویکرد فرهنگی این دولت بوده است که دولت جدید باید از اینها بر حذر بماند.

*از جناب آقای روحانی می خواهم به شعار های خود از جمله دفاع از حقوق ملت و اجرای فصل سوم قانون اساسی پایبند باشند. اکنون که با انتخابات اخیر آشتی ملی در جامعه تحقق یافته است، به جاست که آثار بحران سال 88 محو گردد. زندانیان سیاسی که اکثر آنها جرمی جز انتقاد ندارند آزاد شوند و تکلیف آقایان موسوی و کروبی نیز روشن شود. اگر این دو نفر باید عذرخواهی و توبه کنند آیا نیازی به عذرخواهی و توبه آقای احمدی نژاد که هیزم فتنه را با مناظره و رفتار های بعدی خود فراهم آورد نیست؟! حداقل این است که به آنها اجازه دفاع از خود داده شود. به هر حال مجازات و محروم شدن از حقوق اجتماعی بدون حکم دادگاه شرعا و عقلا پذیرفته نیست. امید است رئیس جمهور منتخب این مسئله را با تدبیر حل نمایند که استحکام وحدت ملی در سیاست خارجی و اقتصاد ما تاثیرگذار است.

* آخرین خطبه نماز جمعه جناب آقای هاشمی رفسنجانی در کنترل بحران سال 88 و تعدیل افراد تندروی جنبش سبز بسیار مؤثر بود، ضمن این که راه حل خروج از بحران را که امروز برای همه قابل فهم تر است ارائه می داد. امیدوارم ترتیبی اتخاذ شود که ایشان بار دیگر خطبه نماز جمعه بخوانند و مردم بیش از این از خطبه های پرمحتوای ایشان محروم نمانند.

*دولت فعلی در آخرین روزهای حیات خود تعهداتی را برای دولت جدید از طریق استخدامها و واگذاریها در مناطق آزاد و به صداوسیما ایجاد کرده است. از رئیس جمهور محترم می خواهم که به این روند خاتمه داده شود.

*قرائت گزارش فتنه 22 بهمن قم برکاتی خواهد داشت، از جمله شناسایی یک فرقه مذهبی مستقر در قم که سالهاست در حمله به بیوت مراجع تقلید و علمای آزاده و حر و بر هم زدن جلسات سخنرانی از طریق تحریک جوانان مومن و انقلابی فعال است. به تعبیر شهید آیت الله مطهری شعارهای خوارج مرده است اما روح خارجی گری همچنان در برخی از ما حلول کرده است. علی علیه السلام فرمود روح خارجی گری مانند بیماری هاری در حال سرایت کردن به جامعه مسلمین بود و انا فقأت عین الفتنه من بودم که چشم فتنه را درآوردم و جز من احدی جرأت این کار را نداشت. امروز نیز ما باید چشم این فتنه را درآوریم.

افزودن نظر


Joomlart