سه شنبه, 26 تیر 1397

دعوت از هاشمی رفسنجانی برای حضور در عرصه انتخابات

نامه الکترونیک چاپ PDF

آنچه مسلم است، انتخاب يک رئيس جمهور با گرايش چپ، دوره‌اي از منازعات بي‌حاصل با قوه مقننه و احياناً رهبري را به دنبال خواهد داشت و سازندگي معطل مي‌ماند و تاوان اين تنازع را در حوزه اقتصادي و سياسي، ملت مي‌پردازد.

بسم الله الرحمن الرحيم

حضرت آيت­ الله هاشمي رفسنجاني

باسلام و اهداي تحيت؛ در برهه حساس کنوني که نظام با يک چالش جدي خارجي مواجه است و گذار از اين وادي پير طريقت و سياستمدار کهنه­ کار مي‌خواهد که همه گروه‌ها، احزاب و جناح­هاي معتقد به نظام را زير خيمه انقلاب گرد هم آورده تا با ترک مخاصمات و پرهيز از اختلافات، دست در دست هم داده و بار ديگر چون سال­هاي آغازين انقلاب، جبهه‌اي منسجم و متحد در مقابل بيگانگان تشکيل دهند.

آنچه مسلم است، انتخاب يک رئيس جمهور با گرايش چپ، دوره‌اي از منازعات بي‌حاصل با قوه مقننه و احياناً رهبري را به دنبال خواهد داشت و سازندگي معطل مي‌ماند و تاوان اين تنازع را در حوزه اقتصادي و سياسي، ملت مي‌پردازد.

انتخاب يک رئيس جمهور با گرايش راست، موجب حذف قشر وسيعي از خانواده انقلاب و معتقدين به نظام که منسوب به چپ مي‌باشند مي‌شود و تغييرات بنيادي در ساختار دستگاه اجرايي، ضمن ايراد زيانهاي اقتصادي، بخشي از تجربه مديريت کشور را حذف مي‌نمايد و بار تمامي مسؤوليت آزمون و خطاي قوه مجريه را نيز متوجه رهبري مي‌سازد. چرا که در افکار عمومي منتخب جناح راست، همراه با قواي قضائيه و مقننه، پيرو رهبري تلقي مي‌شود. هرچند رهبري تعلق به جناح خاصي ندارد. با اطمينان مي‌توان گفت، نه تنها بهترين، بلکه تنها گزينه‌اي که مي‌تواند ضمن حفظ وفاق ملي و بکارگيري عناصر ارزشمند از دو جناح سياسي در دولت، براي سياست­هاي کلان کشور و چالش­هاي بزرگ پيش‌رو، رهبري را همراهي کند و با اقتدار و باصلابت، گره بن‌بست‌هاي سياست خارجي و اصلاحات عميق سياسي ـ اقتصادي داخلي را بگشايد، حضرتعالي هستيد.

همانگونه که سکاندار مجلس بوديد و فرماندهي جنگ را عهده‌دار شديد و هشت سال نيز دولت سازندگي را سامان داديد و امروز با کارنامه‌اي درخشان و اشراف بر امور، کم­ مهري دوستان دو جناح را با روي‌گشاده تحمل نموديد.

بار ديگر علي‌رغم ميلتان، با حضور در انتخابات نهم موجبات وحدت و وفاق ملي را فراهم آوريد.

وما علينا الا البلاغ

دکتر مهدي خزعلي

1383/7/21

 


[1]در زمانی که آيت­الله هاشمی رفسنجانی مورد بی ­مهری جناحين قرار گرفته بودند و دوستان اصلاح­ طلب و اصولگرا هر يک به طريقی بی­ وفايي می­ کردند، نامه دکتر مهدی خزعلی و دعوت مستدل برای حضور هاشمی در صحنه جالب توجه بود.

*** برگی از کتاب آیینه و سایت هک شده قبل

، تاریخ نامه 21 مهر ماه 1383 می باشد، اما امروز هم تنها راه نجات دو جناح و مملکت از سقوط قطعی، ورود هاشمی رفسنجانی به میدان است، اما هاشمی متفاوت، کسی که بتواند همه گروهها را در قدرت سهیم کند و از آزادی و دموکراسی دفاع نماید، باید ما در کابینه وزیر راست را در کنار وزیر چپ بنشانیم و از نیروهای متخصص اهل سنت در کابینه بهره گیریم. تحمل ها را زیاد کنیم و تدارکاتچی هم نباشیم، باید کابینه ای ارائه شود که دنیا هم او را بپذیرد و امروز فقط هاشمی کلید حل این معماست، کسی که دنیا او را بپذیرد، هاشمی است، به شرط این که عزم اصلاح داشته باشد و به ماله کشی نپردازد...!

افزودن نظر


Joomlart