پنجشنبه, 27 مهر 1396

اجتماع و تبانی به قصد کمک رسانی به زلزله زدگان!

نامه الکترونیک چاپ PDF

باید جرمی جدید بر جرائم امنیتی افزود، "اجتماع و تبانی به قصد کمک رسانی به زلزله زدگان" ابتدا حساب های افراد را بستند، نکند عده ای با جذب کمک و کمک رسانی کار دولتی ها را کم رنگ کنند، آخر مگر نمی دانید که این گداهای آهنی که سرتاسر کشور گسترده شده است، کار نمی کند! حکایتش را که شنیده اید؟ سر چهارراه یکی خواست از خیابان رد شود که ماشین زیرش گرفت، در آن حال نزار، دید کسی دارد در صندوق صدقات سر چهارراه پول می اندازد، داد زد که :"خراب است، کار نمی کند، پولت را حرام نکن!"

راستش علی رغم این که همه کشور پر است از  صندوق های صدقات، که اخیراً با تکنولوژی برتر ضد سرقت نیز ساخته شده است، همه جا پر است از گدا و سائل! تنها شهری که گدا پیدا نمی شود، تبریز است، مردم تبریز پول به صندوق صدقات نمی اندازند، آنها با ایجاد تشکیلات غیر دولتی، فقرا را شناسایی و تامین می کنند و دون شان شهرشان می دانند که کسی گدایی و تکدی گری کند، تبریز نمونه موفق تلاش مردمی برای جمع کردن گدا و تکدی گری است. آنها بدون تکیه بر دولت و کمیته امداد، به داد مستمندان رسیده اند.

یادش بخیر با برخی از مسئولین عازم کربلا بودیم، در مهمانسرایی در ایلام از ما پذیرایی شد، بعداً فهمیدم که این مهمانسرا متعلق به کمیته امداد است و در بازگشت از کربلا، دیگر به آنجا نرفتم، آنجا فهمیدم که صدقات ما صرف پذیرایی از چه مستضعفانی می شود! و با خود عهد کردم که ریالی در صندوق صدقات کمیته امداد نیاندازم و وجوه صدقه را راساً به مستمندان برسانم.

امروز اهالی غیور آذربایجان، خود کمر بسته اند تا به هموطنانشان کمک کنند، اما باز فضا را امنیتی کرده اند، ساعاتی پیش محل استقرار جوانانی از NGO ها که به کمک مردم شتافته بودند به محاصره نیروهای امنیتی و ون های شیشه دودی ضد شورش درآمد، اینجا روستای سرند نزدیک شهرستان ورزقان است، نمی دانم ما را چه شده است که از کمک کردن مردمی هم می هراسیم.

آقایان امنیتی؛ بگذارید مردم به درد خویش رسند و نمک بر زخمشان نپاشید !

آقایان دولتی؛ ما به شما اعتماد نداریم، ما دزد هم دست شما نمی دهیم تا به کلانتری برید، ما به صندوق صدقات شما هم اعتماد نداریم، مردم می خواهند سهم خویش را به دست خویش به هموطن خویش برسانند، مردم خاطره آردهای اهدایی سازمان ملل را در کردستان فراموش نکرده اند، آن زمان همین آقای معاون اول، استاندار کردستان بود، بروید اول پرونده آرد را حل کنید و سپس انتظار داشته باشید تا کمک های مردمی با هدایت شما به مقصد رسد!

بروید پرونده گازوئیل در زمان تصدی احمدی نژاد در استان اردبیل حل کنید، تا مردم آذربایجان به شما اعتماد کنند، تا این پرونده ها در اذهان مردم مفتوح است، تا پرونده بیمه و سه هزار میلیارد و بالاتر حل نشده، مردم به شما اعتماد ندارند، اعتماد هم با لشگر کشی و پلیس امنیت بدست نمی آید، مردم دیگر به صندوق صدقات شما هم پول نخواهند ریخت...

در زلزله هم مردم فقط به غیر دولتی ها اعتماد دارند و بس

مهدی خزعلی

1391/6/2

 

افزودن نظر


Joomlart