يكشنبه, 03 تیر 1397

دیدار با خانم کروبی

نامه الکترونیک چاپ PDF

دیشب حاج خانم کروبی و آقای حسین کروبی میهمان ما در سرای اهل قلم بودند، در آغاز دعوت فرمودند که قرار است افطار به ملاقات آقای کروبی بروند، اما مامورین امنیتی ملاقات را لغو کردند و ما توفیق میزبانی حاج خانم را داشتیم.

می گفتند که  ماجرای تشکیل "جبهه آزادی" را به نظر آقای کروبی رسانده اند. و اضافه کردند که آقای کروبی مکرر سلام رسانده اند و از پیام تسلیت حقیر به مناسبت رحلت همشیره شان تشکر کرده اند!

حاج حسین آقا امیدی به این تلاش ها نداشتند و می گفتند: " روزنه ای برای تغییر رفتار در جناح حاکم دیده نمی شود! "  حتی امیدی به شکل گیری این جلسات و جبهه نداشتند و می گفتند حتی از میهمانی شام هم ممانعت می کنند!

من بر این باورم که مشی مدنی را باید ادامه داد و از این سخت گیری ها و ممانعت ها دلسرد نشد تا کار به انجام رسد، جناح حاکم می خواهد که ما را فلج و خانه نشین کند و ما باید به هر بهانه ای گرد هم آییم و دست از تلاش مدنی در چارچوب قانون برنداریم، لااقل اتمام حجتی می شود که تا آخرین روزها ما به مشی مدنی و قانونی پایبند بودیم و شما برنتابیدید!

روزی که اصحاب شمشیر بر آنها مسلط شدند، دیگر گلایه ای نیست و ما حجت را تمام کرده ایم! این تلاش های ما اتمام حجت برای مردم و جناح حاکم است، به مردم می گوییم که ما آمدیم و شما نیامدید، به جناح حاکم هم می گوییم که ما می خواستیم همه چیز در چارچوب قانون و مشی اعتدال پیش رود و شما نخواستید!

اگر این تلاش ها نتیجه ندهد، سرنوشت عراق و افغان و لیبی و سوریه دور از انتظار نیست! ای کاش خیر اندیشی و دلسوزی ما را درک کنند!

مهدی خزعلی

1391/5/3

افزودن نظر


Joomlart