پنجشنبه, 31 خرداد 1397

اصحاب مطبوعات در سرای اهل قلم

نامه الکترونیک چاپ PDF

شب نخست ماه مبارک رمضان جمعی از مدیران مسئول و اصحاب مطبوعات مهمان ما در سرای اهل قلم بودند، مهمانی افطار بود و غیر سیاسی و اساساً علت اجتماع ما هم غیرسیاسی بود، جمعی کاملاً صنفی و با سلایق سیاسی متفاوت! دوستی عکس برداری می کرد، جالب بود که بعضی از دوستان غیر سیاسی مراقب بودند که در عکس نباشند و موقع عکاسی میز را به بهانه ای ترک کنند! یا دست مبارک را در برابر صورت بگیرند! این اوج اختناق و خفقان است که جمع های صنفی نیز از ارتباط طبیعی بین خود بیم دارند و نگران دردسرهای بعدی هستند.

باید فضا را عوض کرد، باید بر این ترس غلبه کرد، با رفتار سیاسی در چارچوب قانون و بدون پنهانکاری و ترس، می توان بر این جو امنیتی غلبه کرد، من چیزی برای پنهان کردن نداشته و ترسی از کسی ندارم، با همه آحاد ملت بدون در نظر گرفتن دین و مذهب و گرایش سیاسی، ارتباط داشته، دارم و خواهم داشت. اجازه نمی دهم که دیگران برای من تعیین تکلیف کنند و ارتباطات مرا تنظیم نمایند، از سوی دیگر، دلیل ندارد کسانی که با من ارتباط دارند، همفکر من باشند، من با مخالفین هم نشست و برخاست دارم، برای همین سرای اهل قلم از حسین شریعتمداری و ده نمکی هم دعوت کردم، البته نیامدند و ناچاریم با دوستان منتقد و اصلاح طلب به بحث و گفتگو  و حتی مناظره بنشینیم.

بگذریم، دیشب حاج عباس پالیزدار هم پس از مدتها به سرای اهل قلم آمد و دیدار تازه کردیم، به او گفتم، سراغی از ما نمی گیری، نکند که نگران ارتباط با همسنگر خیبرت هستی! لابد اگر به دیدار من بیایی مرخصی ات را تمدید نمی کنند!

مسعود لواسانی - همبند 350 - من هم آمده بود، قدری خاطرات روزهای 350 را با هم مرور کردیم.

یاسر هاشمی (فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی) هم آمده بود،دوستان مطبوعات او را نشناختند، به دوستان گفتم:"اولین باری که من یاسر را دیدم، در لشگر سید الشهداء شب عملیات بود و یاسر کلاش به دست داشت سوار کامیون می شد، من هم او را نشناختم و دوستان گفتند که او پسر هاشمی است!" چه روزگاری بود و چه زود گذشت، امروز کسانی که رنگ جبهه را ندیده اند، خود را نظام می خوانند و رزمندگان را ضد نظام...!

راستش بنا نداشتم عکس های ضیافت افطار دیشب را منتشر کنم، اما این درد دل باعث شد که عکس ها را منتشر نمایم و شهادت دهم که دوستان عزیز مطبوعاتی ما سیاسی نیستند و فقط حول محور صنفی گرد هم می آییم، به آنها سخت نگیرید!!!

مهدی خزعلی

1391/5/1

افزودن نظر


Joomlart