جمعه, 04 خرداد 1397

14 خرداد فرصتی دیگر !

نامه الکترونیک چاپ PDF

بیست و سه سال از ارتحال رهبر کبیر انقلاب (ره) می گذرد، بیست و سه سال پر فراز و نشیب، خیلی ها یتیم شدند و خیلی ها بجای دست نوازش بر سر یتیمان خمینی، سیلی بر رویشان زدند و پهلویشان شکستند!

بگذریم، نمی خواهم گله  کنم، حتی از ماجرای دوسال پیش هم می گذرم، می خواهم بگویم، بیایید همه فرزندان انقلاب 14 خرداد در کنار پدر پیرمان گرد هم آییم، می دانم که اختلافات پا برجاست، بیایید برای یک روز در سال حرمت پدر را نگاه داریم، روح بلند پیشوای انقلاب ناظر ماست، اختلافات خویش را به خانه اش نبریم و موجب آزردگی خاطرش نشویم.

دوستان عزیزِ دوران جنگ و سازندگی و اصلاحات؛

همه با هم ، یکپارچه و هماهنگ، در مراسم ارتحال امام راحل (ره) حضور یافته و در آن محفل سخنی از اختلاف نگوییم، دوستان جناح حاکم هم یک روز دندان روی جگر بگذارند و از فتنه و انحراف و نفاق و ملی گرایی و سکولاریسم و لائیسم و غیره و ذالک سخن نگویند!

بگذارید در خانه پدر از صلح و صفا و صمیمیت، گذشت و مهربانی و رأفت، اخلاق و تقوی و معنویت، برابری و برادری و انسانیت، اتحاد و یکپارچگی و وحدت، سخن بگوییم.

برادران عزیز؛ با صراحت می گویم، اختلافات ما پابرجاست، ما زخم خورده و دل شکسته ایم، اما بیایید به احترام پیر و مرادمان، در خانه او سخن از اختلاف نگوییم، بیایید تمرین کنیم که یکدیگر را علی رغم اختلافات تحمل کنیم و بپذیریم، تا در آینده بیاموزیم که با همه اختلافات همدیگر را دوست داشته باشیم.

یک روز 14 خرداد را  دندان روی جگر بگذاریم و از اختلاف سخن نگوییم، . ما فرزندان ایران  و از یک تباریم.

مهدی خزعلی

10/3/1391

 

افزودن نظر


Joomlart