يكشنبه, 03 تیر 1397

در غربت ائمه هدی مسئولیم !

نامه الکترونیک چاپ PDF

قالَ الإمامُ الهادى عليه‏ السلام:

مَنْ اَطاعَ الخالِقَ لَمْ يُبالِ سَخَطَ المَخْلُوقينَ وَمَنْ اَسْخَطَ الخالِقَ فَلْيَيْقَنْ‏اَنْ يَحِّلَ بِهِ سَخَطُ المَخْلُوقينَ .

امام هادى عليه‏السلام فرمود:

كسى كه خالق را اطاعت كند از خشم مخلوق بـاكى نـدارد. و كسى كه خــدا را به خشـم آورد، بايد بداند كه مردم بر او خشم خواهند آورد.

نمی دانم چه بگویم، مردمی که یکی را به خاطر چند صباحی زندان و حصر و تبعیدو اعتصاب، قهرمان می دانند، چرا اسوه صبر و استقامت و بردباری را که بیش از نیمی از عمر پر برکت خویش، از بیست و یک سالگی (یعنی اوج جوانی و کامروایی) تا چهل و دو سالگی ( هنگام شهادت) را در تبعید و حصر و زندان گذراند و با زهر جفای خلیفه سفاک به شهادت رسید را نمی شناسند و قهرمانش نمی خوانند؟!

امام هادی( علیه السلام) از مظلومترین امامان شیعه است، او در میان شیعه هم مظلوم است، او را نشناختند و قدرش ندانستند. ما در غربت ائمه هدی (علیهم السلام) مسئولیم، همه ما، تک تک ما، به جای سیاست ورزی و سیاه بازی و سیاه کاری، به این معارف بلند بپردازیم، گنجینه معارف ائمه هدی (علیهم السلام) را هیچ کس  ندارد، ما بر سر گنج نشسته و از آن بی بهره ایم، و هر از چند گاهی کلامی از یک فیلسوف و متفکر غربی نقل می کنیم، غافل از آن که او هم از ما ربوده است! بگذریم...

ما  صبر و بردباری و استقامت و مبارزه را از علی ابن محمد الهادی النقی( علیه السلام) آموخته ایم.

* شهادت امام همام علی ابن محمد الهادی( علیه السلام) تسلیت باد

مهدی خزعلی

1391/3/5

افزودن نظر


Joomlart