پنجشنبه, 27 مهر 1396

دوستان بیایم به دکتر خزعلی‌ اعتماد کنیم و کمی‌ تمرین دمکراسی.

نامه الکترونیک چاپ PDF

............................................   آقای دکتر؛

جدا از اینکه بنده با نظر شما موافقم یا مخالف می‌خوام از شما بابت همه کم لطفیهای که برخی‌ افراد که تا دیروز که شما در زندان و اعتصاب بودین هزار جور تعریف از شما میکردند، عذر خواهی‌ کنم. به قول ابراهیم نبوی برای این جماعت ایرانی‌ قهرمان خوب یک قهرمان مرد‌ه است، چه بسا اگه شما در زندان شهید می شدید همین افراد چه کارها که نمی کردند! به هر حال امیدوارم شما دلسرد نشوید و همیشه محکم و استوار در مسیر حق پیش بروید و بدانید که خداوند با شماست چون دعای خیر مردم زیادی که خیلی‌‌هاشون در اینجا کامنت نمیگذارند با شماست و به ما ثابت کردید مردی و مردانگی ، شجاعت و وطن پرستی‌ یعنی‌ چی‌ و این خیلی‌ برای ما با ارزش می باشد.
پاسخ:

" همینطور است، ما قهرمانان زنده نمی خواهیم، قهرمانان همواره موی دماغ حاکمان و صاحب منصبان - اعم از انقلابی و غیر انقلابی  هستند، چه گوارا باید به ماموریت بدون بازگشت برود، ما غمی نداریم، بگذار برای  مردم آزادی را به ارمغان بیاوریم، آرزو نداریم که صبح آزادی را ببینیم! همین که مردم آزاد باشند برای ما بس است! ، اما نگذارید ترسوها برایتان تصمیم بگیرند و افراط هم نکنید!"


..............................................    آقای دکتر؛

سوالی که من از شما دارم اینه که اول بفرمایید محاسن نشون دادن اعتراض ما با تک رأی چیست؟ آیا حکومت نمی دونه ما اعتراض داریم یا تعدادمون چه میزان هست؟ آیا حکومت اینو مجددا بفهمه به نفع جنبش می‌باشد یا باز با تبلیغاتی که از حضور مردم در صندوق‌های رأی می‌کند که به معنای حمایت مردم از این حکومت به ضرر جنبش؟

پاسخ:

این یک تاکتیک و حرکت نمادین است، این یک حضور قانونی و بی دغدغه است، این یک پیام به جناح حاکم است تا بداند ما به دموکراسی و مبارزه مدنی می اندیشیم، این تاکتیک ماست برای خلع سلاح رقیب دروغگو! این بهانه ای است تا همدیگر را بار دیگر پیدا کنیم و خود را باور کنیم! این یک پیشنهاد است، اگر اجابت نشود، تکلیف از گردن من ساقط است و برای آخرتم جواب دارم که من دعوت کردم و اجابت نکردند! پس دیگر تکلیفی ندارم و می توانم آرام بگیرم!

..............................................................   این که رأی مردم شمارش نمی‌شه یا می‌شه بماند ، بفرمایید چه میزان آقای مطهری رو می شناسید؟ گیریم با تک رأی ما ایشان انتخاب شدن بعدش چی‌ می‌شه؟ شما مسئولیت عملکرد ایشان رو به عهده می گیرید؟ چون ما دکتر خزعلی رو می شناسیم و بهش اعتقاد و اعتماد داریم و زمانی‌ که شما دکتر مطهری رو تأیید می‌کنید ما هم اعتماد می‌کنیم ، آیا به عواقبش که به قیمت اعتبار شما که خیلی‌ سخت براتون به دست اومده می‌ا

پاسخ:

" من مطهری را آدم دروغگویی نمی دانم، او صادق است، او دینمدار است، او دین باور است، اما با او اختلاف دیدگاههای فراوانی دارم، در حوزه سنت های ملی و حتی مذهبی، اما او را تنها نماینده ای می دانم که می توانست نماد این اعتراض باشد!

من مسئولیت عملکرد آینده خودم را هم نمی پذیرم، چرا که انسان در معرض لغزش است و باید نظارت شود، این نقد مردم به مهدی خزعلی در همین موضع جدید، میمون و مبارک است، همین که کسی را دربست قبول نکنیم و نقدش کنیم و کسی را نابود و منهدم نکنیم و با کمی و کاستی هایش بپذیریم، تمرین خوبی برای آینده ایران عزیز است. "

..................................................................   به خدا که جواب شما به این کامنت هر چی‌ باشه همون رو انجام میدیم. دوستان عزیز خواهش می‌کنم به امثال آقای دکتر و آقای بهنود احترام بگذارید، ما متاسفانه تعداد زیادی از امثال ایشان نداریم که بخواهیم اینگونه ناجوانمردانه باهاشون برخود کنیم حتی اگه با نظرشون موافق نباشیم، به خدا زمانی‌ که بتونیم نظر مخالف رو بشنویم عصبانی نشیم احترام رو نگاه داریم و بر روی نظرات مختلف بحث کنیم می تونیم بگیم به دموکراسی رسیدیم و تا زمانی‌ که به دموکراسی واقعی یعنی‌ اخلاق دموکراسی نرسیدیم هر کس هر دولتی بر سر کار باشه همین آش و همین کاسه خواهد بود. چه فرقی‌ می‌کنه احمدی‌نژاد،موسوی یا دیگری بر سر قدرت باشه اگه اوضاع مملکت ما بخواد اینجوری باشه؟

ما که شخص نباید برامون مهم باشه ما باید اوضاع کشورمون برامون مهم باشه ، هر کس تونست آزادی ، دموکراسی ، برابری ، صلح و اقتصاد پویا برای ایران درست کنه برای ما قهرمان و محترم. من شخصاً به ... علاقه دارم اما اگه زمانی‌ احمدی نژاد برای کشورم مفیدتر باشه به او رأی میدم. پس خواهش می‌کنم اولا آقای دکتر سوال من رو جواب بدین با در نظر گرفتن عواقبش برای اعتبار شما دوما دوستان بیایم به دکتر خًز علی‌ اعتماد کنیم و کمی‌ تمرین دمکراسی.

دوست قدیمی

پاسخ

دوست عزیز؛

من در ضمن متن پاسخ سئوالات شما را نوشتم، اما این طرح از نظر من شکست ندارد، همه گزینه ها را بررسی کرده ام و برای هر گزیه یک پیروزی متصور شده ام، اصولاً مومن شکست ناپذیر است، بدترین حالت ( گزینه پنجم) برای ما اسقاط تکلیف را به همراه دارد و ان شاء الله خیر است. گزینه های دیگر را جمعه می گویم!

مهدی خزعلی

1391/2/13

افزودن نظر


Joomlart