دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397

به جای خروس شهیدم به ما بوقلمون دادند!

نامه الکترونیک چاپ PDF

شوخی نمی کنم،  جدی می گویم! خروس شهیدم را که به خاطر دارید، همان خروس زیبا، با سینه ای ستبر و تاجی برازنده، همان خروسی که مرغ های جنتی را به عقد فضولیش درآورده بودم، همان خروسی که با حکم فقیه عالیقدر شورای نگهبان،سر از تنش جدا کردند و داغش را بر دلم گذاشتند، هر چه خاک اوست عمر قاتلش باشد!

دیروز رفته بودیم حلیم نوش جان کنیم، دوست عزیز ما رفت سینی حلیم را از روی پیشخوان بردارد، پیرمرد با صفای حلیمی تا مرا دید گفت:" دست نگه دار، صبر کن!"  پیرمرد با مشتی پر از گوشت بوقلمونِ اضافه آمد و روی کاسه حلیم ریخت و گفت : " این برای جنتی " و مشتی هم بر کاسه دوم ریخت و گفت: " این هم برای امامی کاشی" بعد به رفیق ما گفت: " من سایت دکتر را می خوانم! "

به رفیقم گفتم: " خدا را چگونه دیدی؟ به جای خروس شهیدم، بوقلمون سر سفره ما آورده است، این جایگاه جنتی در جامعه است "

آقایان؛ تا کی چون کبک سر در برف فرو کرده اید، ملت همین پیرمرد حلیمی است، مردم همین ها هستند، مردم از عمل شما تبری می جویند، با مشتی پوره بوقلمون روی حلیم، از نوشته ای که در نقد شماست، قدردانی می کنند و شهادت خروسم را تسلی می دهند!!!

آقای جنتی؛ اگر همانقدر که من پای حق خویش(خروس شهیدم)ایستادم، مردم پای حق خود می ایستادند، کار به اینجا نمی کشید! آنقدر خروسم را فریاد می کنم، که دیگر گنجشکی به ناحق سر بریده نشود! باید حق الناس را بفهمی! و خواهی فهمید!

خروس شهیدم، نماد باورهای یک نوجوان به دین و اسلام و تشیع و فقه و فقیه و فقاهت است که سر بریده می شود، آنگاه که یک فقیه، خروس همسایه را سر می برد، نمی داند که تیغ بر باورهای دینی یک نوجوان می کشد، نمی فهمد که دارد دین را سر می برد، او صدای مظلومیت اسلام عزیز را نمی شنود، او صدای خروس را می شنود، اما من در سراسر کشور، در میان مردم، پیر و جوان، زن و مرد، شهری و روستایی، دیدم که دین را سر بریدند! آنگاه که خروسم را به جرم تجاوز به مرغ همسایه سر می بریدند،فهمیدم که اسلام را سر خواهند برید،آن روز می خواستم کوس رسوایی قاتل خروس شهیدم را سر دهم، مصلحت اندیشان نگذاشتند، آنقدر مصلحت اندیشی کردند تا سامی را سر بریدند، فروهر را سینه دریدند، مختاری را، پوینده را، تفضلی را،  هدی را، ندی را، هاله را، ژاله را سهراب را و ... ؟

بازجو می گفت: " تو با نوشتن خروس شهید به مقام شهید اهانت کرده ای! "

به او گفتم: " تو خروس شهیدم را نفهمیده ای، تو کلیله و دمنه را نمی دانی، خروس شهید من، نماد باور های یک ملت است که سر بریده می شود، خروس شهید من، باورهای دینی پاک جوانان این مرز و بوم است که در محراب و منبر و مصلی ذبح می شود، خروس شهیدم، نماد همه دلاورانی است که سینه سپر کردند و جان باختند! تمام عزیزانی که به تیغ دین و به فتوای مفتی و مجتهد و فقیه و عالم و روحانی و واعظ و منبری و مداح  روضه خوان کشته شدند، باز هم می گویم و هزار هزار بار خروس شهیدم را بر سر هر مأذنه فریاد می کنم.

ای شیخ؛ با کدام قانون خروسم را سر بریدی، اگر آن روز به خونخواهی خروس شهیدم برخاسته بودم، امروز این همه جنایت را شاهد نبودم. من گناهکارم، من در مظلومیت همه مظلومان عالم شریکم.

مهدی خزعلی

1390/10/17

*** لینک مقاله " آقای جنتی شما دین دارید؟" همان " خروس شهید "

http://www.drkhazali.com/index.php/1388-11-13-14-14-13/231-1388-11-13-13-52-05/567-1389-05-10-22-18-32.html

افزودن نظر


Joomlart