دوشنبه, 28 خرداد 1397

با متجاوزان به سفارت ها برخورد سریع و قاطع کنید!

نامه الکترونیک چاپ PDF

می گویند چرا چیزی از این ماجرا نمی نویسی؟ آخر مگر نمی دانید از وقتی که این عناصرِ دانشجوی!خودسرِ! معترض! به سفارت حمله کردند، سرعت اینترنت پایین آمده است! ما هر چه می گفتیم که سیم آقایان به سفارت انگلیس وصل است، باورتان نمی شد، خوب این هم نشانه اش! پای برادران خودسرِ ... به سیم اینترنت گیر کرد و قطع شد، حالا خر بیار و باقالی بارش کن!

چند روز پیش حاج علی لاریجانی صدایش را کلفت کرده، بادی به غبغب انداخت و خطاب به انگلیس گفت: " تازه این اول راه است!" کمی قبل تر محمد جواد خان در کلامی غیر دیپلماتیک در باره رسانه انگلیسی و آمریکایی گفت: " سگ زرد، برادر شغاله! " و پس از حمله به سفارت، برادر دیگر هم انگلیس را محکوم کرد!

در این که انگلیس همیشه به ما ستم کرده شکی نیست، اما در این که برادران لاریجانی به یکباره مبارز و انقلابی شده اند و در این جهاد مقدس از یکدیگر گوی سبقت می ربایند، جای نگرانی هست! ما که آب لندن را نخورده ایم،  شما چرا حق نان و نمک را رعایت نمی کنید؟ یکی از علماء می گفت:" انگلیس خانه دوم ماست!"   چرا خود را خانه خراب می کنید! نمی دانم از این دعوا چه سودی می برید، برنده این دعوا روباه پیر است! دمیدن در آن چرا؟ چه اصراری دارید که آتش دعوا را شعله ور کنید؟

می گویند عده ای دانشجو به سفارت حمله کرده اند، در میان آنها پیرمردان ریش سفید باعث رسوایی می شود،  این پیر بسیجی دیگر کجایش دانشجوست، اصلاً سر و وضع باقی هم به دانشجو نمی خورد، بیشتر شبیه همان گروههای فشاری هستند که شیشه های خیلی جاها را شکستند، اصلاً یکی از آنها شبیه همان پیراهن سرمه ای است که فرمان شکستن شیشه های حیان را به یگان ضد شورش داد، البته فیلمش را برادران از خانه ما  بردند و پس ندادند!

این کار اگر ادامه فرمایش رئیس مجلس و قدرت نمایی بود، که برایتان متاسفم، این نشان ضعف یک حکومت است که نتواند صد نفر دانشجو را کنترل کند و توان دفاع از سفارت کشورهای دیگر را نداشته باشد، حکومتی که امنیت یک سفارت را برابر تعهدات بین المللی نمی تواند برقرار نماید، چگونه می تواند امنیت یک کشور پهناور را تامین نماید؟ این حادثه نشان بی کفایتی جناح حاکم است! اگر نمی توانید امنیت سفارت خانه ها را تامین کنید و یک عده دانشجو با دست خالی در روز روشن به سفارت حمله می کنند، بروید کنار و بگذارید کسانی که می توانند، امنیت را برقرار کنند بیایند!

من باور نمی کنم که شما از پس صد نفر بر نیایید، شما که چند میلیون معترض را سرکوب کردید، چگونه است که از عهده صد نفر بر نیامدید؟ تنها فرض محتمل این است که اینها از خودتان هستند و به قول برادر مِشِدی ما : " قبلاً هماهنگ رِفته!"

عزیز دل برادر؛ دوره این ماجراجویی ها سرآمده، با این ندانم کاری ها ملت را وارد یک جنگ خانمانسوز می کنید و آغازگر هم شناخته می شوید، یعنی زیرساخت های ما را می زنند و پول بمبش را هم می ستانند! می دانم برای بقایتان نیاز به جنگ دارید، برای گم شدن رد پای خیلی چیزها نیاز به آتش دارید، اما کار را خرابتر از آنچه هست نکنید، گمان می کنید؛ می توان کسری  ها را در بودجه محرمانه جنگ جبران کرد! می توان ناکامی ها را سر جنگ خراب کرد!  می توان جنگ را عامل وحدت کرد!  می توان در سایه جنگ اعمال اقتدار کرد!  می توان جنگ را چماقی کرد و بر سر مخالف کوبید!  می توان بعضی آدم های چموش خود را هم سر جایشان نشاند! آخر جنگ در راس همه امور است!

قدری به خود آیید، دو روزه دنیا ارزش این همه ... ندارد! چرا حکومت بر سرزمین سوخته؟ چرا حکومت بر مردم فقیر و دلشکسته؟ راههای دیگری هم هست، بیایید تا دیر نشده دموکراسی و آزادی را تجربه کینم!  بیایید از خودمان بگذریم و به ملت بیاندیشیم!

یادش بخیر؛ زمان صدام به سفارت ایران در بغداد رفتیم، به رغم سابقه 8 سال جنگ فی مابین، سفارت دست نخورده باقی بود، آن دیکتاتور دیوانه این قدر درایت داشت که سفارت را حفظ نماید!

اگر می خواهید این اقدام شرورانه را پای ملت بزرگ ایران ننویسند، باید بدون ملاحظه عاملین را محاکمه و به اشد مجازات برسانید، آنها اقدام علیه امنیت ملی کرده اند و ما را  سمت یک جنگ ناخواسته سوق داده اند، اینها می توانند موجب شهادت صدها هزار تن از عزیزان ما شوند، از سوی دیگر زیان اقتصادی این اقدامات به مراتب بالاتر از سه هزار میلیارد تومان اختلاس است! اگر  می خواهید امنیت سفارت و دیپلمات های ما در سراسر جهان تامین باشد، باید با متجاوزان برخورد سریع و قاطع کرد!

می گویند نمایده مجلسی نیز در میان این جمع بوده است، جای بسی تاسف است که عضو قوه مقننه که باید قانونگذار باشد، در یک عمل غیر قانونی دخیل بوده است!   باید اعتبارنامه اش را ابطال نمود.

می گویند، رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه، که باید هادی دانشجویان باشد، این عمل را تایید کرده و گفته است: " دانشجویان کانون فتنه را پیدا کرده اند! "   باید برای کاهش بار مسئولیت حاکمیت، او را هم برکنار کرد!

می گویند ....  باید .....

مهدی خزعلی

90/9/9

* نمی دانم چرا به این عکش شتر مرغ و سیاست شترمرغی علاقه مند شده ام!  اصلاً به اندازه کل مقاله با آدم حرف می زند،چه شباهتی! شاید این شتر مرغ هم انگلیسی باشد!

افزودن نظر


Joomlart