پنجشنبه, 27 مهر 1396

جام نیوز و پاسخ من: " عقده ای راه گلویمان را بسته است"

نامه الکترونیک چاپ PDF

با حضور در برنامه 'پارازیت ؛

مهدی خزعلی: از باب «أکل میته» با صدای آمریکا مصاحبه می کنم!

مهدی خزعلی: «من فرزند یک شخصیت نظام هستم، برادر من هم پسر همان شخصیت است. وقتی می بینم به آن آقازاده مجوز شبکه ماهواره ای می دهند و وزارت اطلاعات هم تأیید می کند و وزارت ارشاد برایش مجوز صادر می کند اما به من مجوز چاپ کتاب نمی دهند و نشریه ام را لغو امتیاز می کنند، چاره ای ندارم جز اینکه بیایم و اینجا حرف دلم را بزنم.»!!

به گزارش جام نیوز؛ "مهدی خزعلی" دیشب (7اکتبر/15مهر) از طریق ارتباط تصویری با برنامه "پارازیت" تلویزیون فارسی صدای امریکا مصاحبه کرد. وی که در حال حاضر خارج از ایران بسر می برد به ابهاماتی که ممکن است در خصوص گفتگو با شبکه ای مانند صدای امریکا پیش بیاید اشاره کرد و به قصد توجیه گفت:
«من برای یک سفر کاری کاملا قانونی به خارج از کشور مسافرت کردم و بلیط رفت و برگشت داشتم که دیدم روزنامه های جناح حاکم گفتند فلانی مخفیانه فرار کرده است. پس به خودم اجازه دادم بیایم برای پاسخگویی به این دروغ ها، و بگویم من فرار نکرده ام و یک سفر کاری یک هفته ای به دوبی داشته ام. دیگر اینکه مگر مسئولین ما با رسانه های خارجی مصاحبه نمی کنند؟ 99 درصد مصاحبه های احمدی نژاد با رسانه های خارجی است و اصلا به رسانه های داخلی بها نمی دهد. حالا این کار برای شما حلال است و برای ما حرام؟ اصلا فرض کنیم امریکا دشمن، که ما با هیچ کشوری جنگ نداریم، چه مانعی دارد که از بلندگویش استفاده کنیم؟ امام سجاد(ع) هم بر فراز منبر یزید(لعین) رفت و از نهضت حسینی دفاع کرد.»!!
وی با اشاره تلویحی به عقده های درونی خود و احساس رقابت و حسادتی که با برادرش دارد، به تلویزیون دولتی امریکا گفت:
«من فرزند یک شخصیت نظام هستم، برادر من هم پسر همان شخصیت است. وقتی می بینم به آن آقازاده مجوز شبکه ماهواره ای می دهند و وزارت اطلاعات هم تأیید می کند و وزارت ارشاد برایش مجوز صادر می کند اما به من مجوز چاپ کتاب نمی دهند و نشریه ام را لغو امتیاز می کنند، چاره ای ندارم جز اینکه بیایم و اینجا حرف دلم را بزنم. این حق من است که هر رسانه ای حرف مرا پخش کند از آن استفاده کنم. بعضی جاها "أکل میته" جایز است. من هم به این نظام معتقدم ولی به من تریبون نمی دهند در صداوسیما صحبت کنم، بنا بر این از رسانه های دیگر سخنانم را مطرح می کنم.»!!
وی در بخش دیگری از مصاحبه خود با شبکه وابسته به وزارت خارجه ایالات متحده امریکا، مدعی شد:
«من 6 ماه پیش نسبت به اختلاسی که تازه خبرش منتشر شده هشدار داده بودم. اصلا به همان دلیل مرا دادگاهی کرده بودند و به زندان و مجازات محکوم شدم. این اختلاس کار احمدی نژاد و در اثر اصرار و سفارش مشایی صورت گرفته است.»
شایان ذکر است که در پایان برنامه پارازیت جمعه شب، "مهدی خزعلی" به عنوان "شخصیت خوب" صدای امریکا برگزیده شد!
"جام نیوز" در مورد صحبت های مهدی خزعلی با تلویزیون معاند صدای امریکا نکاتی را متذکر می شود:
-کدام روزنامه و خبرگزاری از فرار خزعلی خبر داده است که وی اینچنین آن ها را به دروغ پردازی متهم می کند؟ رسانه های رسمی ایران خبر خروج وی از کشور را منتشر کرده اند و گمانه های رسمی و غیر رسمی را نیز مطرح نموده اند. خزعلی طبق ادعاهای خودش علی القاعده نباید از جریان آزاد اطلاعات ناراحت بشود؟
-مسئولان جمهوری اسلامی با کدام رسانه معاند نظام مصاحبه کرده اند که ایشان مدعی تبعیض در این زمینه هستند؟ اتفاقا در سفر اخیر آقای احمدی نژاد به نیویورک، همین شبکه صدای امریکا اعلام کرد که مسئولان جمهوری اسلامی با این استدلال که صدای امریکا را به رسمیت نمی شناسند از حضور خبرنگار این شبکه در کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهور جلوگیری کرده اند، چه برسد به مصاحبه اختصاصی؟! بنا بر این خزعلی خودش دروغ پرداز است که علاوه بر این سخن، به رئیس جمهوری تهمت می زند که به رسانه های داخلی بها نمی دهد. آقای احمدی نژاد و اعضای کابینه به طور دائمی با صدا و سیما و مطبوعات و خبرگزاری های داخلی در ارتباط هستند و بعد از هر جلسه هیأت دولت بلافاصله در حلقه خبرنگاران قرار می گیرند. مگر نه اینکه گفتگوی زنده رئیس جمهور با مردم ایران از طریق سیمای ملی همین چند شب پیش روی آنتن رفت؟
-نکته دیگر؛ کسی نگفته استفاده از بلندگوی دشمن اشکال دارد. ولی به این شرط که برای دفاع از ارزش ها و آرمان های انقلابی باشد نه برای عقده گشایی و ایراد افترا! مسلما لجن پراکنی بر علیه نظام، واجد هیچ ارزش و مصلحتی نیست کما اینکه استقبال صدای امریکا از خزعلی و انتخابش به عنوان "شخصیت خوب" از دیدگاه این تلویزیون معاند، گواهی است بر فاصله زیاد میان ادعا و عمل او.
-سوء برداشت خزعلی از سیره امام سجاد(علیه السلام) مغالطه ای ناپسند و غیر اخلاقی است. آیا حضرت امام سجاد(علیه السلام) برای ایراد خطبه به کاخ شام دعوت شده بودند و سخنانشان با استقبال یزیدیان مواجه شد؟ خزعلی در این مصاحبه می گوید به نظام معتقد است. آیا به الزامات اعتقاد به نظام از جمله پرهیز از رفتار و گفتار دشمن شاد کن نیز ملتزم هست؟
-در پایان یادآوری می کنیم که نظام اسلامی از تمام افراد صاحب نظر و صاحب سخن استقبال می کند اما لازمه آزادی بیان در جمهوری اسلامی ایران، تعهد به چارچوب قانون اساسی و موازین شرعی و مطالبات مشروع مردم است. بنا بر این کسانی که برای ارضاء امیال و جبران کمبودهای خود و هم صدایی با دشمنان مردم به دنبال تریبون مفت و مجانی هستند، توسط خود مردم حذف و طرد خواهند شد.

(کد مطلب: 18939  تاريخ: ۱۳۹۰/۷/۱۸  ساعت: ۲۲ : ۳۴)

..........................................................اما پاسخ من:

دوست عزیز؛

باز هم یک رسانه دیگر، اینها  از جیب من و شما خرج می کنند و علیه ما می نویسند! از موضع بالا برخورد می کنند و خود را قیم مردم می دانند، چون شبانان بر گوسفندان(ما مردم) نظاره می کنند! همه باید خود را با اینها تنظیم کنند، اینها حق مطلقند، عاری از خطایند، نظامند و مخالفشان معاند و ضد انقلاب و ضد نظام!

عزیز دل برادر؛

نظام و انقلاب مال ماست، انحصار و استبداد و ظلم و ستم و بیدادگری پایه های نظام انقلابی ما را سست و آن را سرنگون می سازد، ما برای آزادی و ارزشهای اسلامی انقلاب کردیم، از این دو گوهر گرانبها برایمان چیزی باقی گذاشته اند؟!  کدام آزادی بیان؟!  آزادیم که مطابق میل اینها و اربابانشان سخن بگوییم؟ ما اینها را غاصبان حکومت و انقلاب می دانیم، اینها به عصر جاهلیت رجعت کرده اند، از دزدان و رهزنان و اختلاس گران دفاع می کنند، گرداگرد شان را مفسدین و متجاوزین و غارتگران و چپاولگران بیت المال گرفته اند،  در باتلاق و مرداب و لجن زاری دست و پال می زنند که هر لحظه بیشتر و بیشتر فرو می روند! اینها و مزدورانشان رفتنی اند، و باز هم خیبریون به داد نظام و انقلاب خواهند رسید!  ما پرچم انقلاب اسلامی را به دست صاحب الزمان روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء خواهیم سپرد! ان شاء الله

اما بعد؛ دروغگو کیست ؟ 18مهر ماه نوشته اید که: " وی که در حال حاضر خارج از ایران بسر می برد"   در حالی که مجری برنامه پارازیت در آغاز مصاحبه تاکید کرد که مهدی خزعلی اینک در تهران نشسته و مهمان برنامه ماست! و شما که آن برنامه را به نقد نشسته اید، بعید است ندانید که من در قلب تهران( میدان انقلاب) هستم! و تا انقلاب را از لوث وجود شیادان و دزدان و مفسدان پاک نکنم جایی نمی روم! ( من 13 مهر ماه به ایران بازگشتم)

اما این که نوشته اید: " وی با اشاره تلویحی به عقده های درونی خود و احساس رقابت و حسادتی که با برادرش دارد"

حق با شماست، ما هفتاد میلیون عقده ای شده ایم، چرا که از بام خانه های ما - با عملیات محیر العقول - دیش ماهواره را جمع می کنند و به آقازاده مجوز شبکه ماهواره ای می دهند ! تازه مدیر کل ارشاد می گوید: « تنها شبکه ماهواره ای دارای مجوز"ایرانیان" است و ما بقی معاندند! » آقایان خود را ارباب دنیا می دانند!  خیلی زور بزنند به مرزهای یکی از 180 کشور جهان تسلطکی پیدا کنند ! بقیه کشورها هم قوانینی دارند و بر اساس آن قوانین و موازین، مردم فعالیت می کنند، یعنی این چند هزار شبکه ماهواره ای دنیا که بعضی دینی، مذهبی، علمی، هنری، ورزشی و اجتماعی است، همه معاندند؟! اینها چگونه می اندیشند؟ آیا می اندیشند؟  آیامی دانند اندیشه چیست؟! بعید می دانم!  اینها را حرجی نیست! هر چه می خواهند بگویند!

بگذارید حکایتی برایتان بگویم: نقل است جوانکی چهار دست و پا لب جوی چون چارپایان آب می خورد، پیری فرزانه گذر کرد و گفت: " جوان این گونه آب ننوش، عقلت کم می شود! " جوان سر برداشت و گردن چرخاند و از گوشه چپ چشمهایی که بالا فته بود و سفیدی آن دیده می شد، با دهانی باز که آب از لب و لوچه اش جاری بود، نگاهی به پیر فرزانه کرد و گفت: " عقل دیگر چیست؟! " پیرفرزانه گفت: " تو هر جور می خواهی بخور، بر تو حرجی نیست، به عبارت دیگر، بخور از تو چیزی کم نمی شود! " بیچاره فرزانه، گرفتار چه کسانی شده است!

می دانید؟  بحث برادر نیست، این برای تقریب ذهن مخاطب است که راحتتر بتواند قیاس کند و بداند که خاستگاه یکی است و تنها تفاوت در همراهی با غاصبین و جناح حاکم است! اخوی من بدون سابقه فرهنگی در ایران، با سلام و صلوات از آمریکا می آید و صبحانه اش را با مشایی می خورد و ناهارش را با وزیر ارشاد، البه چای عصرانه را مهمان معاون وزیر است، و بلافاصله برایش مجوز شبکه ماهواره ای صادر می شود! و صد البته جالب است بدانید برای تنظیم قرار ملاقات آقازاده آمریکایی اشتباهی با موبایل من تماس می گیرند و من بخت برگشته گمان می کنم که وزارت ارشاد سر عقل آمده و می خواهند مجوز نشریات پزشکی ( مثل بانک اطلاعات پزشکی" کتاب سفید" و نشریه کتاب شناسی علوم پزشکی" کتاب حیان" ) مرا بازگرداند! کسی را می فرستم، می گویند ببخشید، اشتباه شده شما هنوز مغضوب بارگاهید، مقصود ما برادر شماست!

و من ناشر که بیش از سه هزار عنوان کتاب پزشکی منتشر کرده ام و از خروس خوان تا بوق سگ پشت میز نشر می نشینم و سالها پرکارترین ناشر کشور بوده و صاحب کتابهای بسیار هستم، برای انشار کتاب و نشریات پزشکی ممانعت می کنند( البته غیر قانونی)، علت را می پرسی؟  جواب نمی دهند! نامه نگاری می کنی، می گویند نامه شما جواب ندارد!  از آنها می خواهم که بنویسند که"جواب ندارد!"   می گویند: " کسانی که گفته اند به شما سرویس ندهیم، شفاهی گفته اند و برای ما شفاهی آنان کافی است! و انگشت اشاره را متوجه وزارت اطلاعات می کنند! "

حق دارید، ملت ایران را عقده ای بدانید! چرا که برای یک اعتبار اسنادی ساده یکسال می دوند و به نتیجه نمی رسند، یا برای یک وام ضروری که کارخانه ای را به گردش در می آورد و صدها کارگر را مشغول به کار می کند، هفت خان رستم را می گذرانند و به جایی نمی رسند و با یک اشاره اسفندیارخان سه هزار میلیارد تومان بر باد می رود!  از آن بدتر، شرکت های پیمانکار اگر شتیل آقایان را ندهند باید سالها بدوند تا طلب خود را بگیرند و گاهی این تاخیرها به قیمت ورشکستگی و زندانی شدن مدیران شرکت می شود! اما آنسوتر 12 میلیارد دلار پول نفت ما گم می شود!

ملت عقده ای شده است؟! حق دارد، چون در بازداشتگاه او را شکنجه می کنند که به گناه کرده و نکرده اقرار کند، از او می خواهند که به ارتباط نامشروع با همکار و رجل سیاسی اعتراف کند، از دکتر بازی و خاله بازی دوران بچگی او با دختر خاله ها هم پرونده می سازند!  او را با عکس دوست دخترش و یا همسر دیگرش تهدید می کنند، اصلاً همسر دومش را می نشانند و برایش دادخواست می نویسند تا مهریه اش را مطالبه کند! و بلافاصله حکم بازداشت ( قرار وثیقه) رجل سیاسی مخالف را صادر می کنند، روزنامه کیهان هم بی تقوایی می کند و تیتر می زند! به خیال خام خود با این ترفند فاتحه سیاسی کسی را می خوانند، غافل از این که ممکن است آن فرد را بکوبد، اما قبل از آن فاتحه نظامی را خوانده است که متمسک به این حیله ها شده است! ضمن این که این ترفند ها شمشیر دو دم است، یکدفعه کسی پیدا می شود (بدتر از من) از بالا تا پایین فهرست زنان حضرات را از قبل و بعد رو می کند! اما در سوی دیگر، به شکایت زن و شوهری که از یک مسئول اصولگرا عارض اند که با این زن شوهر دار ارتباط داشته است رسیدگی نمی شود و سه مرجع قضایی عوض می کنند تا بر این رسوایی سرپوش گذارند! آقایانی که برای همسر دوم آن وزیر سابق جنجال بپا کردند، چرا برای  ارتباط با زن شوهر دار این مسئول اصولگرای مدافع ولایت که هر روز بر پیکر نیمه جان ما می تازد، خفه شده اند؟ آنجا مسئله ازدواج بود و ارتباط حلال، و ورود به آن فتنه انگیزی و حرام!  اما اینجا چه؟  اینجا زن و شوهر و فرزندانش تهدید به قتل می شوند و شاید فردا من هم تهدید به قتل شدم،  برای اطمینان خاطر آقایان، اسنادش را به جای امنی خارج از دسترس ارسال کرده ام، مستندات کامل با فیلم، بنای بر انتشار هم ندارم، اساساً از این کارها خوشم نمی آید، فقط گذاشته ام به عنوان بیمه عمر!، تا زنده ام منتشر نمی شود!) 

همه ما سالهاست است عقده ای هستیم، عقده ای راه گلویمان را بسته و در سینه های ما گره خورده است، از نابرابری، از نابرادری، از بیدادگری، از بی عدالتی، از تبعیض، از ظلم، از ستم، از بیداد، از فساد، از فحشاء، از طغیان، از زر و زور و تزویر!

راست می گویی برادر؛ من دارم خفه می شوم، نفسم تنگ است، من می خواهم عقده دل بگشایم، جایی هست؟ مجالی هست تا درد دل کنم؟ یا باید علی وار سر در چاه کرده فریاد کشم،  یا در سلول انفرادی با خدای خویش درد دل کنم؟ سلول انفرادی چاه و محرم اسرار من بود، برادر من، به کجا می روی؟ با که می جنگی؟ در کنار که ایستاده ای؟ کلاه خودت را قاضی کن، این اردوگاه علی(علیه السلام) است یا معاویه؟! خودت نوشته ای من به عنوان " اکل میته " با رسانه خارجی مصاحبه می کنم، چون رسانه ملی را انحصار طلبان گرفته اند! خوب وقتی مادر نیست باید با زن بابا ساخت!

عزیز دل برادر؛ نوشته ای: " کدام روزنامه و خبرگزاری از فرار خزعلی خبر داده است که وی اینچنین آن ها را به دروغ پردازی متهم می کند؟"

این هم نشانی رسانه هایی که دروغ گفتند با لینک پاسخ به آنها :

روزنامه ایران ( ارگان دولت ...) / روزنامه جوان ( ارگان ...) / رجانیوز ( ارگان معجزه هزاره سوم!) / بولتن نیوز  /  ظهور  / جوان آنلاین  / بیباک نیوز و ....


* چه بد مردمانی هستیم، سنگ را بسته و سگ را رها کرده ایم!

http://www.drkhazali.com/index.php/1388-11-13-14-14-13/231/1321.html?phpMyAdmin=bUkIpBM7-6bduKU--HB1XjejWR7

بگذریم، این هم درد دلی بود سخت و جانکاه، برادران اطلاعاتی، سپاهی و بسیجی من؛ لختی درنگ کنید و بیاندیشید، من از جنس خودتان هستم، من از  آن سوی آبها نیامده ام، من از مسجد و حسینیه ای می آیم که شما، من از خیبری می آیم که شما، من از شلمچه می آیم، من از فکه و کوشک و شرهانی و قلاجه و قلاویزان و مجنون و هورالعظیم و مهران و دهلران و حاج عمران می آیم، من دشمن شما نیستم، من در کنار شما جنگیده و می جنگم، نمی دانم چرا اسلحه خود را به سوی من نشانه رفته اید، من بی سلاح آمده ام، من برای گفتن و شنیدن آماده ام!

بسیجیان عزیز؛ قرارمان این بود؟ نگاهی به جوانهایی که ما تربیت کردیم بیاندازید،  شعارهای قبل انقلاب را مرور کنید، بخاطر خدا کلاهتان را قاضی کنید، باور کنید، ما اشتباه کرده ایم، ما از دستاورد شهیدانمان خوب دفاع نکرده ایم، ما به جاهلیت باز گشته ایم!

هنوز هم دیر نشده، ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است! همتی باید، غیرتی باید، آستین ها را بالا زنید، چشمها را باز کنید، خود را فریب ندهید، از همان وزارت و سپاه و بسیج شروع کنید، به حرمت خون شهیدان، مفسدان را افشاء ، کجی ها را راست، خرابیها را درست و صالحان را یاری کنید.

خدا قوت بسیجی

1390/7/19   مهدی خزعلی

 


افزودن نظر


Joomlart