دوشنبه, 28 خرداد 1397

خطر اصلی عمل کسانی است که خود را مالک ایمان مردم می­ دانند!

نامه الکترونیک چاپ PDF

دیگر برای شهیدانمان هم نمی توانیم مجلس ترحیم بگیریم، این سومین سال است که مجلس سالگرد شهید قدوسی(اسوه عدالت) لغو می شود، شهید بهشتی هم از ماجرای هفتم تیر 1388 ( همان روزی  که مرا هم به انفرادی 209 بردند) دیگر سالگردی نداشت، اما اطلاعیه خانواده شهید قدوسی پر از حرف های اساسی  است،  آسیب شناسی انقلاب است، قدوسی در همان روزهای نخست انحراف را تشخیص داد و فریاد می زد! با هم اطلاعیه خانواده قدوسی را بخوانیم، بصیرت یعنی این! آنهایی که دنبال بصیرت می گردید، بصیرت اینجاست!

اطلاعیه خانواده شهید آیت الله قدوسی درباره لغو مراسم سالگرد

مردم مسلمان و مبارز ایران!

سه دهه از شهادت آیت الله شهید قدوسی می­گذرد و برای چندمین سال متوالی است که خانواده و دوستداران او نمی­توانند مراسمی برپا دارند که براستی راه و هدف او را زنده نگه دارد. چرا که یادآوری نام او بدون آنکه رسالت او را برپا دارد کاری است که آن بزرگ در تمام عمرش با آن مبارزه کرد.

او سال­ها قبل از پیروزی انقلاب، در میان پویندگان طریقت دین و یاران انقلاب فریاد کشید که اگر آمده ­اید تا دین را ابزار برتری طلبی و به دست آوردن موقعیت و محکوم کردن دیگران کنید هر چه زودتر، از این مسیر بازگردید که دین و دنیای خود را از دست خواهید داد.

آن عالم بزرگوار با درایت مومنین فرزانه و با بصیرت حقیقی دریافته بود که آنچه ما را تهدید می­کند، هجوم و حیله­ گری دشمنان و نداشتن حکومت یا از دست دادن آن نیست؛ ما نباید از دست دادن قدرت و حکومت بترسیم و آن را خطرناک بدانیم. خطر اصلی عمل کسانی است که قدرت و ثروت را در اختیار دارند و خود را مالک ایمان مردم می­ دانند و اقتدار حکومت دینی را اساس دین دانسته و برای حفظ این اقتدار همه چیز را فدا می­کنند.

آن شهید فرزانه برخلاف بسیاری از هم صنفان خود که قبل از آنکه به حفظ قداست ظاهری آن توجه کنند به آسیب ­شناسی و اصلاح این صنف می­ پرداخت و در درس­های اخلاق خود از آن عالم بزرگ شیعه تمجید می­ کرد که با تذکر اخلاقی انسانی گناهکار چنان تحت تأثیر قرار گرفت که تا مدتها مناصب ظاهری و اجتماعی خود را رها کرده و به اصلاح نفس خود پرداخت.

آن بزرگ پس از پیروزی انقلاب و در دوران کوتاه مسئولیت خود به جای آنکه به قلع و قمع مخالفین و صدور احکام شدید بپردازد، تمام نیروی خود را بکار گرفت تا به مردم و جوانان انقلاب بیاموزد که بیش از هر مصلحتی باید حقوق انسانی حفظ شود و نمی­توان به نام دین، جان و آبروی کسی را به بازی گرفت و نباید به عنوان مصلحت حکومت و انقلاب حتی به یک زندانی ظلمی روا داشت. از همین رو بود که در دوران مسئولیت خود بیش از دیگران از طرف خودی­ها و به نام انقلاب و اسلام مورد حمله و دشنام قرار گرفت.

اکنون که سه دهه از شهادت وی می­گذرد بیش از هر چیز ما نیازمند آگاهی هستیم. دانستن طریقت حقیقی دین و رها شدن از جنجال آنانی که آگاهانه با دین تجارت می­نمایند و یا ناآگاهانه از این طریقت منحرف شده و دیانت را از گوهر راستی و عدالت خالی نموده ­اند. باید بدانیم که شهید قدوسی تمام عمر خود را برای تجدید نظر کردن و اصلاح نمودن تصوری کج اندیشانه یا کاسبکارانه از دین گذاشت که به اعتقاد او اگر موقعیت و قدرت خود را محکم کند اساس دین را نابود کرده و حفظ و بقای دیانت نبوی و قداست علوی در کنار گذاردن این تصور ستیزه جویانه و مفسده آلود از قدرت و حاکمیت دینی است.

بیت شهید آیت الله قدوسی

بنياد شهيد آيت الله قدوسي(ره)

افزودن نظر


Joomlart