پنجشنبه, 03 خرداد 1397

ای کاش به اندازه یک افغانی از سیمای ملی سهمی داشتیم!

نامه الکترونیک چاپ PDF

فضل الرحمن اوریا( کارشناس افغان) در یک برنامه زنده به مدت 2 دقیقه از "شبکه خبر" نظر خویش را در باره ایران و نقش ایران در افغانستان بیان کرد! هر چند خودش می گوید قرار بود 20 دقیقه صحبت کنم و می خواهد به مجامع بین المللی بابت قطع مصاحبه اش شکایت کند!

با خود گفتم، ای کاش ما هم می توانستیم به اندازه این کارشناس  افغان سهمی از صدا و سیما داشته باشیم، یا جایی بود که شکایتی بکنیم! بخصوص وقتی مصاحبه ها و دادگاههای ما را گزینشی و با قطع سر و ته آن پخش می کنند، لااله را پخش و الا الله را خذف می کنند!

بیاد دارم وقتی احسان نراقی قبول کرد با سیمای ضرغامی مصاحبه کند، باور نمی کرد که این میزبان مصاحبه اش را پاره پاره کند و با زیرنویسی اهانت آمیز به عنوان " وابسته دربار رژیم طاغوت" مطالبش را پخش کنند، او بارها تماس گرفت تا بر سر عزت الله ضرغامی فریاد زند، آخر الامر پیام داد که به ضرغامی  بگویید: " خیلی مزخرف است! " او می گفت: " اینها لا را پخش کرده اند و الا را حذف! "

سیمای نظام با قطع سخن این کارشناس افغان خود را تا جایگاه تلویزیون های یک نفره آن سوی آب - که همیشه مورد استهزاء خودش بود - پایین آورد، این عدم تحمل نمادی از عدم تحمل کل جامعه بود!حال خوب است مجری فقط مخالفت خود را با او اعلام و در مرحله بعد صدای او را قطع کرد، جای شکرش باقی است که یادی از خواهر و مادر وی نکرد! حاج  منصور و حاج سعید و حاج احمد که اسوه اخلاق و ادبند!

چه منعی دارد؟ فقط باید مدح شما را بگویند؟ فرض که صدای او را قطع کردید،آیا دنیا نظرش را عوض خواهد؟ شما ایران را دارید به کره شمالی و کوبا می رسانید! کمی به خود آیید! به خدای بزرگ سوگند، اگر واقع بین باشید، ملت عراق و سوریه و لبنان هم در باره شما چنین می اندیشند!  باید بپذیرید که اشتباه کردید و به جبران فکر کنید!

اگر جز این فکر می کنید، اجازه دهید تا گزارشی آزاد از میان مردم چهار کشوری که شما مدعی نفوذ در آن هستید - و کیهان از سردار سلیمانی، موجودی مرموز و عجیب و غریب برای این کشورها تصویر می کند، و مدعی است که او یک تنه همه دنیا را حریف است و رستم دستان است و اوست که معادلات منطقه را به هم می ریزد و ...الخ - برایتان تهیه نماییم

من بر این باورم که پایگاه جناح حاکم در این کشور ها از همه جای دنیا بدتر است!

90/6/11   مهدی خزعلی

*** لینک مصاحبه کارشناس افغان

http://www.youtube.com/watch?v=4INQ1ZQOarM

افزودن نظر


Joomlart