پنجشنبه, 03 خرداد 1397

امروز به شعبه 26 دادگاه انقلاب می روم!

نامه الکترونیک چاپ PDF

در پی شکایت اینجانب از قاضی مقیسه ( ریاست شعبه 28 دادگاه انقلاب) به دادسرای انتظامی قضات و دادسرای کارکنان دولت، مشارٌالیه به استناد ماده 46 آیین دادرسی پرونده را به شعبه 26 (قاضی پیر عباسی) ارجاع داد، من از این اقدام قانونی و تمکین در برابر قانون ایشان قدردانی کرده و معتقدم، این امتناع از رسیدگی برای نظام و دستگاه قضایی آبروست، در نقطه مقابل، اصرار بر رسیدگی حمل بر غرض ورزی و انتقام جویی شده و دون شان قاضی و نظام اسلامی است.

این تمکین برابر قانون را به فال نیک گرفته و به دستگاه قضایی کشور تبریک می گویم، و از همین جا رضایت خودم را در دو پرونده مطروحه علیه آقای مقیسه در دادسرای انتظامی قضات و دادسرای کارکنان دولت اعلام می دارم، تا ثابت نمایم که من هم غرض شخصی ندارم و فقط و فقط برای استقرار عدالت و دفاع از آیین دادرسی - که پایمال شده است - شکایت کردم و بر ادامه شکایت علیه قاضی حاجی محمدی ( بازپرس سابق شعبه چهارم امنیت) و سایرین با مستندات جدید و کاملتر ابرام و اصرار دارم، بزودی لایحه تکمیلی به استناد مدارک و مستندات بیشتر تقدیم دادسرای انتظامی قضات و دادسرای کارکنان دولت می نمایم.

دستگاه قضا بداند با رسیدگی به تخلف قضات، برای دستگاه قضا آبرو می خرد و نظام را بیمه می کند!  امیدوارم در شعبه 26 با دقت بتوانم پرونده را که حدود 500 صفحه است مطالعه و دفاعی مستند و مستدل ارائه نمایم، باز هم می گویم، دفاع من، محاکمه تمام کسانی است که در این ظلم دخیل بوده اند، امیدوارم قاضی پیر عباسی با صدور رای برائت برگی زرین در کارنامه دستگاه قضا بر جای بگذارد. ان شاءالله

امروز جلسه نخست رسیدگی ( محاکمه ) است، هر چند ابلاغیه ساعت 4 بعد از ظهر چهارشنبه 90/6/2 واصل شد و از زمان ابلاغ تا جلسه فقط یک شنبه فاصله برای مطالعه بود و متاسفانه در این شعب اجاره کپی گرفتن از اوراق پرونده را نمی دهند! هرچند طبق ماده 73 آیین دادرسی کیفری، پس از اتمام تحقیقات و در مرحله دادگاه متهم می تواند با هزینه خود از اوراق پرونده رونوشت تهیه نماید، اما این حق برای قاتل و قاچاقچی و دزد و کلاهبردار محفوظ است، برای یک پزشک بسیجی و مدیر مسئول دو نشریه که تمام اتهاماتش نوشته های اوست، این حق ساقط می شود، من باید بنشینم و مطالب خودم را رو نویسی کنم، در چند ساعتی که فرصت یافتم 30 صفحه را مطالعه و 7 صفحه رونویسی کردم! با احتساب زمان  برای مطالعه 500 صفحه و رونویسی حداقل 150 صفحه به حدود بیست روز وقت نیاز است! اگر کپی بگیرند و بتوانیم در منزل روی کپی ها کار کنیم این زمان کمتر از نصف می شود.

قاضی پیرعباسی دادنامه ای را به من نشان داد که 118 صفحه بود، او در این دادنامه کلاهبردار شیادی را محکوم کرده بود، خوب دادنامه 118 صفحه ای، لایحه دفاعیه لااقل 50 صفحه ای می خواهد، من دفاعی برای تاریخ می نویسم، می خواهم پرونده ام برای کشورم آبرو باشد، پس باید این روزها وقت زیادی بگذارم و خوب مطالعه کنم، من برای سطر سطرِ بازجویی ها و آخرین دفاع و قرار مجرمیت و کیفر خواست دفاع دارم، حرف های برای گفتن! و نگفتن!

من در 112 صفحه بازجویی در دوران انفرادی، چیزهای نوشته ام برای تاریخ، رمزهایی برای اهل فهم، کدهایی برای عبور، امروز دیگر مرحله دادگاه است و زمان رمز گشایی و کدخوانی! وقتی می خواهم تا خوب پرونده را بخوانم و رمزها را برای قاضی باز کنم، فرصتی است تا از آنچه بر من رفته است بگویم، تا امروز به توصیه وکلاء سکوت کردم، چون می گفتند :" حرف هایت را فقط در محضر قاضی بگو و بس! "

90/6/6   مهدی خزعلی

افزودن نظر


Joomlart