جمعه, 31 فروردين 1397

بیست و ششمین روز اعتصاب غذا! به داد هموطن کردمان برسیم!

نامه الکترونیک چاپ PDF

این خبر مرا به یاد بیست و ششمین روز اعتصاب غذای خودم انداخت:

..............................................................................................................................................................................................

"با گذشت ۲۶ روز دو زندانی کُرد همچنان در اعتصاب غذا بسر می‌برند و وضعیت این دو زندانی نگران کنند توصیف شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج شنبه هفته گذشته مادر فرشاد کمانگر بعد از ۲۴ روز اعتصاب غذای فرزندش توانست وی را در زندان بیجار ملاقات نماید.

گفته می‌شود که این جوان زندانی دچار کاهش وزن شدید شده و چند روز پیش بعد از بیهوشی و انتقال به بهداری زندان بستری شده و به تشخیص پزشکان زندان به وی سرم تزریق کرده‌اند که با مخالفت وی روبرو شدند.

هم چنین حسن اختر سمند زندانی سیاسی کُرد نیز همراه این زندانی همچنان در اعتصاب غذا بسر می‌برد"

..............................................................................................................................................................................................

بیست و ششمین روز اعتصاب غذا بود، پنج روز بود که از سلول انفرادی به بند 350 (اتاق 7)منتقل شده بودم، هم اتاقی های خوبی داشتم، البته همه خوب بودند، " میردامادی، قدیانی، عرب سرخی، محققی، مظفر، اقبال، بهاور، نیری، بهشتی شیرازی، رجبی(وکیل بند)، رجایی، خوربک، منعم، صحابه، یوسفی، میریان و ..."

آن روز قرار بود به دادگاه بروم، وکیل بند (آقای رجبی) اعلام کرد، اگر امروز آزاد شدی که هیچ، اگر آزاد نشدی، موقع افطار دست و پایت را می بندیم و با توسل به زور اعتصابت را می شکنیم!

البته یک ساعت مانده به افطار آزاد شدم و به عهدم با خدای خویش که یا از دست ساقی کوثر غذا می خورم یا از دست همسرم باقی ماندم، اما دو بار به دلیل افت فشار خون، برایم سرم تجویز کردند که قبول نکردم،  حال می فهمم، روز بیست و ششم اعتصاب غذا یعنی چه! دوستان به داد این دو هموطن کرد برسید.

ببینید چرا در اعتصاب غذایند؟  چه می خواهند؟  چه حقوقی از آنها فوت شده است؟  پاسخ مقامات قضایی چیست؟

افزودن نظر


Joomlart