پنجشنبه, 27 مهر 1396

انديشه‌ای خطرناک وابتر

نامه الکترونیک چاپ PDF

بايکی از همکاران پزشک که مخالفت عميق با نظام داشت و خواستار تغيير نظام بود بحث مي‌کردم، او مي‌گفت: "به احمدي‌نژاد رای مي‌دهم"  تا با تندروی‌های او کار نظام يکسره شود، به او گفتم می‌دانم اشکالات زياد است، فاصله ما تا مردم سالاری بسيار است، اما آن اصلاحاتي که خاتمي نتوانست انجام دهد و بسياری اصلاحات عميق‌تر و بنيادی‌تر در استقرار مردم‌سالاری دينی از عهده‌ هاشمی برمی‌آيد.

هرچند محمود احمدی نژاد، حسین شریعتمدار، سعيد عسگر و سعيد امامي در جرگه دينداران قرار دارند! اما باوری غلط از دين دارند، که در نقطه مقابل خوارج از دين محمدی و علوی منحرف می‌شوند، خوارج مي‌گفتند: «لاحُکم‌الالِلّه» و امام معصوم(ع) و خليفه خدا را حذف مي‌کردند و اينان می‌گويند: « لاحُکمُ الّا لِلّه» و مردم را حذف می­کنند و در اطاعت از ولايت غيرمعصوم در زمان غيبت آنقدر پيش می‌روند، که اگر ولی امرشان حکم به قتل کسی دهد، از ديدگاه آنان مهدورالدّم و واجب القتل است، حتی با حذف فيزيکی و ترور، بدون محاکمه و تشريفات قضايی!

خدای ناکرده نمی‌خواهم اين اعمال را به آنان نسبت دهم، بلکه در يک گفتمان تئوری، به تبين نوع ديدگاه و محدوده حکومت الله و ولايت در ذهن دوستان می‌پردازم. اين در حالی است که در سنت نبوي و سيره علوی صلوات الله عليهما جايي براي ترور وجود ندارد و امام (ره) نيز پايه‌های حکومت اسلامي را بر رای مردم بنا گذاشتند و اگر يک يک صحنه را ترک کنيم ديگر در پيشگاه حق تعالی عذری نداريم.

29/3/84      مهدی خزعلی

***  برگی از سایت هک شده قبل  ***

افزودن نظر


Joomlart