دوشنبه, 28 خرداد 1397

شهادت هاله سحابی برایشان گران تمام خواهد شد!

نامه الکترونیک چاپ PDF

در مسیر همدان به تهران بودم که خبر را شنیدم، باور نمی کردم این مدعیان بصیرت تا به این اندازه احمق باشند و با دست خود گور خویش را بکنند! نمی توان وجود هاله را چون ترانه منکر شد! او بر تارک آزادی می درخشد، نمی توان او را متهم به خودکشی کرد، چون در میان انبوه تشییع کنندگان پدر به شهادت رسیده است.

در مسیر، یکی از علماء مشهد تماس گرفت، از خاطرات سفر حج با عزت الله سحابی می گفت و این که آن مرحوم حافظ کل صحیفه سجادیه بود و در سعی صفا و مروه با حالی خاص صحیفه را زمزمه می کرد، می گفت دختر هم قرآن پژوه بود و دیگر تحمل نکرد و با اندوه وداع کرد

وارد تهران شدم، صدای تکبیر در آسمان شهر می پیچید، من نیز بر بام شده و با تکبیر عزت خدا و شهید هاله را بدرقه کردم.

سیمای نظام گفته بود که هاله به دلیل ایست قلبی فوت کرده است، راست می گویند، من شهادت می دهم که همه شهدای جنگ هم پس از ایست قلبی فوت کردند و هیچ شهیدی را با قلب تپنده به خاک نسپردیم!  هر چند آنها قلب تپتده بشریتند.

اگر چون زهرا بنی یعقوب نگذرانند که جنازه توسظ کارشناسان منتخب ولی دم کالبدشکافی شود، اگر در دفن هاله عجله کنند، دیگر نیازی به هیچ استدلال نیست، کسانی که فرصت لازم برای کالبدشکافی و تشخیص علت مرگ را در اختیار ولی دم قرار ندهند، مسئول مرگ اویند، من پیشنهاد می کنم، برای امنیت کارشناسان پزشکی قانونی از کارشناسان خارجی استفاده شود تا نتوانند آنها را مرعوب نمایند و یا به پزشک کهریزک ملحق کنند، هاله متعلق به ملت است، خانواده او حق ندارند این سند مظلومیت مردم را زیر خاک کنند.

می گویند هاله به مرگ طبیعی و در سوگ پدر مرد! برای زهرای مرضیه سلام الله علیها هم چنین می گفتند، او که نود و پنج روز پس از پدر و گذراندن بیماری سخت به دیدار پدر شتافت را شهید می دانیم، اما هاله را که در تشییع پدر و پس از درگیری با ... به دیدار پدر شتافته است را شهید نمی دانیم؟ عجیب تاریخ تکرار می شود!

شهادت پدر و دختر را به ملت تبریک و تسلیت عرض می کنم، این شهادت برایشان خیلی گران تمام خواهد شد، نیمه دوم خرداد در راه است و انتظار فرج از نیمه خرداد کشیم!

90/3/11   مهدی خزعلی

افزودن نظر


Joomlart