يكشنبه, 31 تیر 1397

فرمایشات وزیر ارشاد کذب محض است !

نامه الکترونیک چاپ PDF

سال هاست که از حضور موسسات فرهنگی انتشاراتی حیّان  و اباصالح در نمایشگاه بین المللی کتاب و نمایشگاههای استانی ممانعت بعمل می آورند، هیچ حکم قضایی هم وجود ندارد و دروغ محض است!

همیشه مسئولین وزارت ارشاد اعم از معاون وزیر و مدیر کل و مسئول اداره کتاب می گفتند:" مامورین اطلاعات شفاهی از ما خواسته اند که مانع فعالیت حیّان و اباصالح شویم و چون دستور شفاهی بوده است، ما هم نمی توانیم کتبی جواب شما را بدهیم !"

حتی مکاتبات ما در دوران دولت نهم و دهم بی پاسخ می ماند و پزشکان و مترجمین و مولفین مکرر نامه نوشتند و جوابی نگرفتند و نهایتاً دستور صادر شد که نامه های اهل قلمِ موسسه و حیان را حتی شماره نکنند و تحویل نگیرند! و ناگزیر با پست سفارشی می فرستادیم، تا حجت تمام شود و فردا نگویند که چنین چیزی نبوده است!

دولت جهل و ویرانی رخت بر بست و دولت تدبیر و امید آمد، امید داشتیم که عاقلانه با این مسئله برخورد کنند، معاون محترم وزیر و مدیر کل دستور مساعد دادند و حتی بهمن ماه سیستم را برای ثبت نام در نمایشگاه باز کردند و ثبت نام کردیم، اما باز مامورین امنیتی فشار آوردند و اینبار این جناب وزیر بود که در واپسین روزها عامل فشار مامورین امنیتی شد و از حضور ناشران فعال پزشکی که سال ها به عنوان ناشر برتر و برگزیده و اول و دوم شناخته شده بودند، ممانعت بعمل آمد.

مسئول مستقیم این محرومیت از حقوق حقه و مکتسبه شخص آقای علی جنتی است و باید منتظر طرح دعوای حقوقی در محاکم قضایی باشد.

او در دولت یازدهم چون گماشتۀ مامورین امنیتی جناح حاکم عمل می کند و حتی ژست های اصلاح طلبانه و روشنفکر مابانه او برای انسداد در مسیر اصلاحات است!

یک روز اعلام می کند که ممیزی کتاب را برمی داریم و هفته بعد عقب نشینی کرده و حرفش را پس می گیرد، و مسیری که با شیب ملایم، می رفت که به عقلانیت و سپردن ممیزی به ناشر بیانجامد را با سخن ناپخته و عقب نشینی فرمایشی، مسدود کرد. او حاصل تلاش سالهای سال ما را که می رفت به بار بنشیند، تباه کرد!

اگر مقاله ممیزی کتاب مرا - که قریب 16 سال پیش نوشته شده است - بخوانید، راهکار ارائه کرده ام،  اما وزیر بیراهه رفت و بد سخن گفت.

در خاتمه باید بگویم،  موسسه فرهنگی انتشاراتی حیّان و  موسسه فرهنگی انتشاراتی اباصالح سالهاست بدون هیچ حکم قضایی و فقط و فقط با تماس تلفنی نیروهای امنیتی ممنوع الکار شده اند! بدیهی است حق طرح دعوی علیه وزیران ارشاد فعلی و سابق برای ما محفوظ است،  هرچند به قوه قضاییه امیدی نیست، اما ما برای قضاوت تاریخ، طرح شکایت از علی جنتی، حسینی و صفار هرندی را حق قانونی خود می دانیم!

آقای جنتی؛ من شما را عمله ظلم و جور می دانم، من هرگز از شما تقاضایی نکرده و نخواهم کرد!

شما خوب می دانید که محرومیت ما از نشر آثار پزشکی و دانشگاهی و حضور در نمایشگاهها، فقط در راستای سیاست های معاویه گونه و حصر اقتصادی منتقدین است، بازجوی من می گفت، آنقدر فشار اقتصادی را بر تو زیاد می کنیم تا با چک برگشتی بازداشتت کنیم!

بازجوی دیگری می گفت:" تا مقاومت می کنی، نمی گذاریم حتی یک کتاب چاپ کنی و جلوی تمام فعالیت های اقتصادی تو را می گیریم!"
من با حق التالیف کتاب های پزشکی ام زندگی می کنم و شما این سال ها آنچنان فضا را بر من تنگ کرده اید که در طول دوران دولت نهم و دهم  یک کت و شلوار و یک جفت کفش برای خود نخریده ام و تا پایان این فشارهای مالی عمال ابن زیاد، نخواهم خرید!

حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی - که حسن ظن به شما داشتند - برای شما مکرر نوشتند که در رفع ظلم به اینجانب و همسرم - مدیر مسئول موسسه اباصالح - بکوشید و شما فرمایش آن بزرگوار را هم زیر پا نهادید!

والسلام علی من اتبع الهدی

9 اردیبهشت 93

دکتر مهدی خزعلی

افزودن نظر


Joomlart